Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 28-02-2002, a dokładniej z godziny 11:56
W poszukiwaniu oznak nadchodzącej wiosny znaleźliśmy przebiśniega. Mamy nadzieję, że ta "jaskółka" wiosnę jednak uczyni.

Donos z dnia 28-02-2002, a dokładniej z godziny 06:54
Ostatni dzień lutego powitał nas w ten sposób. W ciagu dnia zachmurzenie będzie powoli wzrazstało i później możliwe są słabe opady deszczu, ale będzie stosunkowo ciepło i jak na ostatnie normy prawie bezwietrznie.

Donos z dnia 27-02-2002, a dokładniej z godziny 10:34
Na naszej pogodnej stronie uruchomiliśmy właśnie 6-cio dniową prognozę pogody dla całej Polski. Teraz nawet górale bedą mogli dowiedzieć się z naszej pogodnej witryny, co powiedzieć ceprom, gdyby zapytali się o pogodę w górach.

Donos z dnia 27-02-2002, a dokładniej z godziny 10:34
Mamy słońce, mamy błękitne niebo, mamy wiatr SW 5 B i...
...i gdyby jeszcze było tak o 10C więcej w wodzie i powietrzu to...
...to byłyby wspaniałe warunki do windsurfingu !

Donos z dnia 27-02-2002, a dokładniej z godziny 07:00
Wtorek budzi nas bardzo porywistym, południowo-zachodnim wiatrem o sile 6B (porywy do 80 km/h, czyli 9B), temperaturą +5C, prawie bezchmurnym niebem i takim wschodem słońca. W ciągu dnia wiatr odrobinkę osłabnie do SW 5 B, zrobi się jeszcze cieplej i słoneczniej. Będzie bardzo wiosennie.

Donos z dnia 26-02-2002, a dokładniej z godziny 08:45
Powoli rozpoczyna się kolejna sztormowa przygoda. Dziś i jutro będzie wiało, wiało, wiało i padało. Najmocniejszy wiatr w nocy (porywy do 11B), najobfitsze opady za chwilę. Już pada śnieg z deszczem, który przejdzie w deszcz ze śniegiem, a później deszcz. Temperatura rośnie (max. +7C), ciśnienie spada (min. 980 hPa), a my... czekamy na wiosnę ;-)

Donos z dnia 25-02-2002, a dokładniej z godziny 12:46
Tak jak się spodziewaliśmy śnieg przestał padać, wyszło słońce, można iść nad morze na spacer, pooglądać żaglowiec. A jak ktoś jest przypadkiem w Gdyni, to może pospacerować po głównej ulicy miasta, czyli Świętojańskiej, która aktualnie wygląda tak.

Donos z dnia 25-02-2002, a dokładniej z godziny 08:50
Poniedziałek jak to poniedziałek - popada trochę i przestanie.
Wtorek - to dopiero dzień. Jedyne co w nim będzie dobre to ocieplenie. Reszta atrakcji wygląda następująco: zachmurzenie całkowite, deszcz ze śniegiem i deszcz, wiatr południowo-zachodni o sile w dzień 7B, wieczorem 9B, porywy do 11B.

Donos z dnia 25-02-2002, a dokładniej z godziny 07:54
Teraz pada śnieg. Pocieszjące jest jedynie to, że za chwilę powinien przestać. Po południu chyba będzie nawet słońce ;-)

Donos z dnia 25-02-2002, a dokładniej z godziny 07:52
Może to jest nawet ładne, ale dlaczego takie zimne i nie ma nic wspólnego z wiosną ?

Donos z dnia 25-02-2002, a dokładniej z godziny 05:59
Windsurfing w Polsce zimą ? Ależ TAK !
Wszystkim niedowiarkom i zmarźluchom polecamy kilka fotek z niedzieli 3 lutego 2002r.

Donos z dnia 24-02-2002, a dokładniej z godziny 22:03
W końcu jakoś udało nam sie przetrwać piątkowy sztorm i dotrwaliśmy do soboty, która okazała się pogodna, ale i odrobinkę wietrzna. Niedzielny poranek okazał się być równie przyzwoity, więc nie czekając na nic wybraliśmy się na spacer nad pełne morze. Te 500 metrów udało nam się jakoś pokonać i oczom naszym ukazała się jastarnicka latarnia zwana tutaj blizą. Jako że jastarnicka, więc w nocy nadaje swoim światłem litrę "J" w alfabecie Morse'a, czyli kropkę i 3 kreski lub jak kto woli krótki i 3 długie błyski. Przy okazji z obok stojącej reklamy dowiedzieliśmy się, że być może miejsce po starym Domu Zdrojowym za parę lat może wyglądać mniej więcej tak, tyle że potrzebny jest inwestor. Przy okazji - czy nie macie Państwo być może nadmiaru gotówki ? Chętnie pomożemy ją zagospodarować ;-)
No i dopiero po tym wszystkim dotarliśmy w końcu nad Bałtyk. Było całkiem przyjemnie, nawet zjeżdżalnia była, ale nas zainteresowała strażnica zwana dawniej "Punktem Obserwacji Wzrokowo-Technicznej", z którego to żołnierze zaopatrzeni w dobre lornetki obserwowali może plażę, a może morze. Morze raczej w zimie, a plażę szczególnie w lecie i szczególnie w upalny, słoneczny dzień - oj było na co popatrzeć, ale dziś wcale nie jest gorzej...;-)
Poza tym wchodzić tam nie wolno, a taki widoczek znalazł się w naszym aparacie nie wiadomo kiedy i nie wiadomo jak.
Nasyceni już widokiem Bałtyku rozpoczeliśmy powrót nad zatokę ulicami Jastarni, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwała, czuwa i pewnie będzie czuwać nasza Policja. Po drodze mineliśmy remizę naszej OSP. Dalej była łódka, później kutry, a później zatokowa roślinność wydmowa. Było miło i wygodnie, nawet księżyc świecił, wiatr wiał i fale gonił, a na koniec zaszło słońce i było po weekendzie.
W poniedziałek spodziewamy się podobnej pogody, czyli odrobina słońca, odrobina chmurek, z których być może coś spadnie i tylko wiatru powinno być mniej - musi biedaczek troche odpocząć, bo we wtorek znów zagonią do roboty. Trzeba będzie dmuchać z południa w porywach z siłą prawie 11 stopni w skali Beaufort'a, a to bardzo męczące zajęcie...;-)

Donos z dnia 22-02-2002, a dokładniej z godziny 15:13
Oj, wieje nam teraz, wieje. Jest już S 7 B, a będzie jeszcze więcej.

Donos z dnia 22-02-2002, a dokładniej z godziny 06:54
Piątek wita nas mroźnie, ale pogodnie. Rano mamy więc zimę, a po południu będzie już odwilż okraszona południowym sztormem o sile około 8B, w porywach do 11B.
Nudzić się , to my tu raczej nie mamy okazji ;-)

Donos z dnia 21-02-2002, a dokładniej z godziny 14:28
Dzisiaj zima, jutro południowy sztorm w porywach do 10B. Na brak atrakcji nie narzekamy ;-)

Donos z dnia 21-02-2002, a dokładniej z godziny 09:59
Hu, hu, ha nasza zima zła !

Donos z dnia 21-02-2002, a dokładniej z godziny 06:58
Wstaje, patrzę, a tu zima !
Ciekawe czy długo potrzyma ???
Podobno tylko do jutra,
więc nie wyciągam z szafy futra ;-)

Donos z dnia 20-02-2002, a dokładniej z godziny 13:40
Zachmurzyło się, wiatr ucichł i powoli obraca się na wschód, a z nieba zaczyna mżyć. Mżawka z czasem przejdzie w słaby deszcz ze śniegiem, a później w równie słaby śnieg. W nocy wschodni wiatr schłodzi nas do około -3C. Jedyną pociechą jest dla nas to, że przynajmniej nasza wczorajsza prognoza się sprawdza ;-)

Donos z dnia 20-02-2002, a dokładniej z godziny 07:20
Na razie nasza wczorajsza prognoza się sprawca - póki co jest bezchmurnie, słonecznie i wieje z zachodu.

Donos z dnia 19-02-2002, a dokładniej z godziny 16:35
Jutro będziemy chyba mieli okazję zobaczyć co to znaczy, że żyjemy w klimacie umiarkowanym z nieumiarkowanymi zmianami pogody. Otóz do południa będzie stosunkowo ciepło (+4C), prawie bezchmurnie (2-4/8) i będzie wiało z zachodu z siłą 4B. Około południa wiatr ucichnie, po czym zmieni kierunek o 180 stopni na wschodni i zacznie wzmagać sie do 5B. Niebo zachmurzy się, prawdopodobnie spadnie deszcz ze śniegiem, a wschodni wiatr zmrozi nas do -2C wieczorem. W czwartek zima, w piątek sztorm 7-9 B. Na szczęście w weekend temperatury znów powinny wznieść sie ponad 0C, wiatr zmienić na zachodni, a aurę znów będziemy mogli nazwać "przedwiośniem".

Donos z dnia 19-02-2002, a dokładniej z godziny 15:58
Pogoda taka sobie, ale zdarzają się pogodniejsze chwile, choć cały czas wieje SW 5-6 B. Pogoda nie przeszkadza na szczęście drogowcom w poszerzaniu drogi na Półwysep w okolicach Rekowa.
Jutro trochę chłodniej, ale już nie tak wietrznie.

Donos z dnia 19-02-2002, a dokładniej z godziny 07:22
Jest pochmurno (6/8), wietrznie (W5B), niezbyt ciepło (+3C) i być może będzie dzisiaj padać. Na osłodę słoneczko znalazło w chmurach szparkę i mrugnęło do nas przez nią. To pozwala nam nie tracić nadzieji, że zapowiadany powrót mokrej zimy pod koniec tygodnia, to tylko plotka i pomówienie...;-)

Donos z dnia 18-02-2002, a dokładniej z godziny 10:19
Choć na koniec tygodnia zapowiada sie ochłodzenie, to my wcale się nie poddajemy i nadal wierzymy, ze wiosna tuż, tuż i z radościa znajdujemy nawet najmniejsze oznaki nadchodzącej wiosny właśnie.

Donos z dnia 18-02-2002, a dokładniej z godziny 07:40
Poniedziałek wita nas ładnie wschodzącym słońcem. Poranek jest rześki i prawie bezwietrzny. W ciągu dnia ilość chmur wzrośnie, wiatr rozwieje się do 4 B, a pod koniec może nawet spadnie przelotny deszcz.
Tylko ten kto rano wstaje, pogodny poniedziałek dostaje ;-)))

Donos z dnia 17-02-2002, a dokładniej z godziny 16:04
To była prawdziwie wiosenna niedziela. Słońce świeciło na bezchurnym i błękitnym niebie, było ciepło i prawie bezwietrznie. Tylko windsurferzy jakby trochę smętnie wpatrywali się siną dal gładkiego jak stół morza. No cóż... dziś słońce świeciło dla spacerowiczów, ale może już niedługo zaświeci i dla zwolenników deski z żaglem ;-)
Słonko już zachodzi i zapowiada odrobinę chłodniejszy i bardziej wietrzny poniedziałek.

Donos z dnia 17-02-2002, a dokładniej z godziny 07:11
Dziś, tak jak i wczoraj, czeka nas piękny, słoneczny i prawie już wiosenny dzień na Półwyspie. Serdecznie więc zapraszamy, szczególnie że droga do nas jest już coraz szersza, a po udanej wycieczce można zobaczyć taki lub taki, albo nawet i taki zachód słońca ;-)

Donos z dnia 16-02-2002, a dokładniej z godziny 07:14
Coraz więcej znaków na ziemi i niebie wskazuje , że wiosna tuż, tuż. Dzisiaj i jutro będzie już prawie wiosennie, no może przedwiosennie ;-)
Jeśli ktoś z Państwa ma ochotę przypomnieć sobie jak to wiosną i latem bywa, polecamy wizytę w ogrodach, ogródkach i szklarniach Półwyspu Helskiego.
Serdecznie zapraszamy !
Naprawdę warto !

Donos z dnia 15-02-2002, a dokładniej z godziny 07:23
Piątek wita nas pięknym wschodem słońca i prawie bezchmurnym niebem. Tak powinno być cały dzień, choć po południu może się zdarzyć trochę chmur, a nawet i przelotnych opadów. Reszta weekendu już pogodna. Będzie wiatr W 4-5 B, więc może możeby tak trochę windsurfingu... w końcu słońce i woda już są... ;-)

Donos z dnia 14-02-2002, a dokładniej z godziny 14:10
Zgodnie z prognozą dziś słońca nie brakowało, a bazie wyglądały już całkiem wiosennie.
Piątek zapowiada się cieplej, ale niestety pochmurniej.

Donos z dnia 14-02-2002, a dokładniej z godziny 08:53
Czwartek rozpoczął się całkiem przyzwoicie. Dziś powinno być słonecznie, choć raczej rześko.

Donos z dnia 14-02-2002, a dokładniej z godziny 02:30
"Konserwacja nadajnika" przebiegła bez większych zakłóceń i zakonczyła sie pełnym sukcesem, więc znów możemy dla Państwa nadawać nasze donosy. Gdyby zaś intersowały Państwa szczegóły techniczne rzeczonej "konserwacji", to spieszymy donieść, że najważniejszy jest w tym wypadku wybór miejsca. Najlepiej przeprowadzić zabieg konserwacji w miejscu, gdzie słońce wschodzi tak, a zachodzi mniej więcej tak, gdzie nawet łopaty są windsurfingowe, ludzie poruszają sie po wodzie pojedyńczo lub w grupach, albo robią fikołki, albo piją dziwne trunki w trakcie upojnych wieczorów. Są nawet tacy, którzy pomimo wszystko starają sie nie zamoczyć w słonej wodzie aparatu fotograficznego, aby teraz móc zaprosić Państwa do naszej FotoGalerii, gdzie czeka jeszcze kilkadziesiąt gorrrących zdjęć ;-)
Serdecznie zapraszamy !
Naprawdę warto !

Donos z dnia 14-02-2002, a dokładniej z godziny 02:30
Nowy miesiąc, nowe wiadomości.
Poprzednie donosy znajdziecie Państwo klikając poniżej.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna