Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 30-04-2009, a dokładniej z godziny 08:23
Europę północno-wschodnią i Skandynawię obejmuje olbrzymi wyż z centrum nad Zatoką Botnicką. Nad pozostałymi obszarami kontynentu dominują niże. Polska północna znajduje się pod wpływem wyżu znad Skandynawii, południowa część kraju pod wpływem niżu znad Morza Czarnego. Pozostajemy w tej samej ciepłej masie powietrza polarnomorskiego.

Piąty tydzień i na naszym wąskim pasku piasku nadal bez zmian: tak jak trzy tygodnie temu i tak jak dwa tygodnie temu, tak i ten weekend pogodę można opisać krótko oraz prosto: jest i będzie bardzo słonecznie, ciepło i sucho. Taką pogodę mamy już 5 tydzień, więc kwiecień 2009 będzie chyba długo dzierżył palmę najsuchszego miesiąca - w tym roku zanotowaliśmy w Jastarni ledwo 2 mm deszczu, co w zestawieniu ze średnią wieloroczną wynoszącą około 40 mm chyba nie wymaga dalszego komentarza. Pierwszy raz od wielu lat majowi weekendowicze zastaną Jastarnię w pełni zazielenioną - w tym roku półwyspowa wiosna jest co najmniej jakieś 2 tygodnie do przodu w stosunku do harmonogramu.

A wszystko to przez słoneczne i suche wyże skandynawskie, które panowały i do końca weekendu będą nam nadal miłościwie panować. Taka pogoda oczywiście cieszy wszelkiej maści i natury spacerowiczów, plażowiczów, rowerzystów oraz miłośników świętego spokoju, ale nie są nią zachwyceniu rolnicy i windsurferzy.
Tych pierwszych na szczęście na Półwyspie nie mamy, ale za to tych drugich mamy pod dostatkiem i ich narzekania na notoryczny brak wiatru. Jedynie w ostatni poniedziałek coś tam konkretniej powiało, ale to był tylko wyjątek potwierdzający bezwietrzną kwietniową regułę. Podobnie będzie w ten weekend, choć nominalnie wiatr osiągnie siłę około 4 Bf dziś i jutro, ale będzie to wiatr północno-wschodni, czyli na Zatoce ten wiatr będzie bardzo skutecznie zasłonięty przez Półwysep i dlatego nie przyniesie zbyt wiele radości windsurferom. No ale za to będzie się można opalać, a dla fanatyków pozostaje jeszcze wideo, czyli na przykład FRONT LOOP dla KAŻDEGO.

Dopiero po weekendzie wróci do nas cyrkulacja zachodnia, czyli chmury i wiatr oraz naprawdę bardzo potrzebny roślinkom deszcz. Póki co przed nami cztery niezwykle słoneczne dni weekendu majowego i nie pozostaje nic innego jak tylko się nimi cieszyć. Tym samym reguła mówiąca o tym, że im krótszy długi weekend, tym pogoda ładniejsza została niniejszym raz jeszcze potwierdzona.

Donos z dnia 29-04-2009, a dokładniej z godziny 07:44
Do zupełnie bezchmurnego nieba zdążyliśmy się już przyzwyczaić (w końcu niczego innego od miesiąca nie widzimy), ale do temperatur powyżej +20C jeszcze nie, a takie właśnie były wczoraj i będą dziś... po prostu żar z nieba!

Donos z dnia 27-04-2009, a dokładniej z godziny 18:03
W ciągu dnia było naprawdę bardzo ciepło (+20C) i przez parę godzin w miarę wietrznie (S 4-5 Bf), czyli zapanowały naprawdę dobre warunki, żeby zrobić sobie małą przerwę... na przykład w nauce do matury.

Donos z dnia 27-04-2009, a dokładniej z godziny 10:42
Jest słonecznie i cieplutko, kwiat się sypie, zieleń bucha, a do tego wiatr wieje, windsurferzy pływają, a samoloty nisko latają - czegóż chcieć więcej...?

Donos z dnia 27-04-2009, a dokładniej z godziny 07:01
Zgodnie ze scenariuszem weekend minął nam niezwykle słonecznie i niezwykle ciepło. Temperatura osiągnęła +20C (to swoisty rekord jak na Półwysep w kwietniu), nie było ani jednej chmurki, a wiatr delikatnie wiał z południa. Nic więc dziwnego, że na nasz wąski pasek piasku zjechały tłumy - byli tacy co się opalają, tacy co pływają na desce, tacy co pływają na kajcie, tacy co jeżdżą na rowerach, tacy co spaceruja i tacy co nic nie robią. Jednym słowem byli wszyscy. Kto nie był, niech żałuje. Poza tym ten poranek niczym się nie różni od pozostałych tegorocznych kwietniowych poranków. Chociaż nie! Jest różnica! Otóż z południa (a dokładniej z SSE) wieje wiatr o sile 3 Bf i wzmaga się. Jeśli wszystko pójdzie OK, dziś w Jastarni zobaczymy loopy nie tylko na filmie.

Donos z dnia 24-04-2009, a dokładniej z godziny 08:18
Polska będzie dziś pod wpływem słonecznego wyżu. Piątek zapowiada się bardzo słonecznie, pogodnie i ciepło w całym kraju, jedynie na północy jeszcze stosunkowo chłodno.

Tak jak dwa tygodnie temu i tak jak tydzień temu, tak i ten weekend można opisać krótko oraz prosto: jest i będzie słonecznie, ciepło i sucho.
Jedyne co ten piątek różni od poprzedniego piątku, to fakt, że właśnie ukazał się najnowszy windsurfingowy film szkoleniowy na DVD pod znaczącym tytułem FRONT LOOP dla KAŻDEGO - innych różnic prawdę mówiąc brak.

Tak czy inaczej, to czego możemy spodziewać się w ten weekend, to romantyczne wieczory, urocze poranki i rozwijające się kwiaty na drzewach.
To co było takie, stanie się takie. W niedzielę na naszym wąskim pasku piasku temperatura powietrza zbliży się do granicy +20C, więc inaczej tego nazwać nie można: będziemy mieli w ten weekend po prostu raj na ziemi!

Nawet windsurferzy będą zadowoleni, albowiem w niedzielę spodziewamy się wiatru i to z południa! Chyba nie będzie to jakaś rewelacja (około 3-4 Bf), ale może nasz jastarnicki wave'owy spot zacznie działać, co by się bardzo przydało, przynajmniej w kontekście pierwszych ustanych front loopów. Gdyby nie wypaliło w niedzielę, podobno w poniedziałek będzie lepiej z wiatrem.

Patrząc dalej wydaje się, że ciepła, sucha i słoneczna aura nie opuści nas do końca kwietnia. Pierwszego wiosennego deszczyku spodziewamy się dopiero w maju.

Donos z dnia 23-04-2009, a dokładniej z godziny 08:06
Dalej bez zmian: ciągle jest bezchmurnie i coraz cieplej - w ciągu weekendu spodziewamy się niemal upałów!

Donos z dnia 22-04-2009, a dokładniej z godziny 15:22
Ogłoszenia parafialne:

W dniach 2-3 maja we Władysławowie w Ośrodku przygotowań olimpijskich w Cetniewie odbędą się
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I JUNIOREK W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC w kategorii wiekowej do 20 i 23 lat
Uwaga kibice - wstęp wolny!

Donos z dnia 22-04-2009, a dokładniej z godziny 07:24
W dalszym ciągu nic się u nas nie zmieniło: ciągle jest bezchmurnie i nic nie wskazuje na zmianę tego stanu rzeczy.

Donos z dnia 21-04-2009, a dokładniej z godziny 08:08
Nihil novi sub Sole - może to nawet nudne, ale nic się u nas od trzech tygodni nie zmieniło: jak było bezchmurnie, tak i teraz jest bezchmurnie i nic nie wskazuje na zmianę tego stanu rzeczy.

Donos z dnia 20-04-2009, a dokładniej z godziny 08:51
W Jastarni bez zmian: jest bardzo słonecznie i nie zapowiada się, żeby ten stan rzeczy miał się zmienić.

Donos z dnia 19-04-2009, a dokładniej z godziny 21:25
Może i w ten weekend w Jastarni nie było za ciepło, ale za to z pewnością było bardzo słonecznie.

Donos z dnia 17-04-2009, a dokładniej z godziny 08:22
Polska będzie dziś pod wpływem rozległego niżu z centrum nad wschodnimi Niemcami. Dziś najwięcej słońca i to przez cały dzień będzie na Pomorzu i w Polsce północno-wschodniej. Od południowego-zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia od umiarkowanego do dużego postępujący w głąb kraju.

Wraz ze wzrostem zachmurzenia nad nasz kraj nasuwać się będzie strefa frontowa, której towarzyszyć będą opady przelotne deszczu. W drugiej części dnia opady przelotne występować będą na całym obszarze kraju poza północnymi i północno-wschodnimi dzielnicami. Dodatkowo na Dolnym Śląsku mogą wystąpić burze.

Jednak na Półwyspie tak jak tydzień temu, tak i w tym tygodniu, jak również i dziś pogodę można opisać krótko i prosto: jest słonecznie, ciepło i sucho, a wiatr delikatnie wieje ze wschodu.
Jedyne co zmieni nadchodzący weekend to temperatura i siła wiatru - zrobi się chłodniej o parę stopni, a siła chłodnego północno-wschodniego wiatru w sobotę osiągnie 5 Bf. Na szczęście ten zimny wiatr w niedzielę już przestanie wiać, a od poniedziałku zacznie się systematycznie ocieplać i wkrótce wrócą na nasz wąski pasek piasku temperatury na poziomie +15C w dzień. Jednak bez względu na temperaturą cały czas będzie sucho i niemal bezchmurnie.

Windsurferzy mogą wiązać pewne nadzieje z sobotnim wiatrem NE 5 Bf, ale warto zdać sobie sprawę, że na Zatoce Puckiej, patrząc z Półwyspu, jest to wiatr od brzegu, czyli nierówny, porywisty i przeważnie o 1-2 stopnie słabszy od nominalnej wartości, no i w tym wypadku jeszcze po prostu zimny.

Na koniec można się zastanowić jaka będzie pogoda na weekend majowy 1-3 maja. To jeszcze 2 tygodnie, więc trudno powiedzieć coś zdecydowanie, ale wydaje się, że póki co, weekend majowy zapowiada się ciepło i słonecznie oraz niezbyt wietrznie. Ale jak będzie naprawdę przekonamy się za dwa tygodnie.

Donos z dnia 16-04-2009, a dokładniej z godziny 08:15
Na Półwyspie bez zmian, jak było, tak jest: bezchmurnie wieczorem, bezchmurnie rano i nie nie zapowiada jakichkolwiek zmian w tym zakresie w najbliższym czasie.

Donos z dnia 15-04-2009, a dokładniej z godziny 07:40
Od końca marca na Półwyspie mamy pogodę "jak drut". Może upałów nie ma (w dzień maksymalnie było +16C), ale bezchmurne niebo mamy praktycznie codziennie. Co ciekawe nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy w najbliższym czasie. Czyżby Pan Kwiecień postanowił być zupełnie suchy? Trudno powiedzieć, ale wiele wskazuje, że najbliższe opady czekają nas dopiero pod koniec miesiąca, co nie jest najlepszą wiadomością dla majowych weekendowiczów, ale nie ma co się jeszcze martwić, bo wszystko w przyrodzie jest możliwe. To co wydaje się niemożliwe, to fakt, że jak zwykle przegapiliśmy rocznicę powstania Donosów. Otóż w dniu 8 kwietnia 2001 powstał pierwszy donos i tak to już 8 lat dzień po dniu leci leci, czego dowodem jest nasze przepastne ARCHIWUM.
Przy okazji dat można jeszcze wspomnieć, że widok z okna mogą Państwo oglądać od 10 lat (swego czasu to był pierwszy i jedyny widok na polskie morze), cała strona www ma 13 lat, a od 5 lat mamy co rok prorok, a właściwie co rok DVD (nakład pierwszej płyty WindDvdSurfing w słabowiatrowym stylu dowolnym już dawno się wyczerpał).
Tak, tak, nie ma co się oszukiwać, latka lecą...;-)

Donos z dnia 13-04-2009, a dokładniej z godziny 20:01
Zaczeło się od porannej rosy, a później było coraz bardziej wiosennie, aż w końcu wręcz plażowo. A na plaży jak to na plaży, raz było parawanowo, raz wózkowo, a raz rowerowo. Ale wszystko co dobre niestety się kończy i to niezależnie od tego czy patrzymy na to z daleka czy też z bliska. No cóż Święta, Święta i... po Świętach.

Donos z dnia 13-04-2009, a dokładniej z godziny 07:44
Bezchmurne wieczory, słoneczne ranki, poranna rosa - gdyby jeszcze było tak z 10 stopni cieplej mielibyśmy typowy upalny lipcowy dzień!

Donos z dnia 12-04-2009, a dokładniej z godziny 06:49
Święta czy nie, po wieczornym widoczku zawsze przychodzi poranny....

Donos z dnia 11-04-2009, a dokładniej z godziny 09:39


Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy!
W rytmie wieczorów i poranków
proszę przyjąć życzenia
pogodnych Świąt Wielkiej Nocy,
dużo radości, żadnych przykrości,
bogatego zajączka, smacznego jajka,
i niezbyt mokrego Dyngusa!
Donos z dnia 10-04-2009, a dokładniej z godziny 07:18
Polska jest pod wpływem wyżu znad południowego Bałtyku...
Czekoladowy zajączek pokica, żółte kurczaczki popipiskają, a cukrowy baranek zabeczy - no ale lepiej przejdźmy już do rzeczy.
Przez cały kończący się tydzień było ciepło i słonecznie, wczoraj dzień skończył się obiecująco, dziś zaczyna się nie gorzej, więc na Święta Wielkiej Nocy nie może być inaczej. Świąteczna prognoza pogody dla Półwyspu Helskiego jest tym razem krótka i prosta: słonecznie, ciepło, sucho i niemal bezwietrznie.
To wprost wymarzone warunki na Święta! Tak piękne okoliczności przyrody może nawet sprawią, że więcej czasu spędzimy na świeżym powietrzu niż przy suto zastawionym stole i tym razem stanie się cud i po Świętach przybędzie nam tylko miłych wspomnień, a nie centymetrów w pasie.
Aura będzie sprzyjać spacerom po pustych plażach, wycieczkom rowerowym i a nawet zwykłemu siedzeniu na słonku. Woda w morzu coraz cieplejsza (teraz jakieś +6C/+7C), więc kite- i windsurferzy też by pewnie chcieli, ale nie ma wiatru więc nie mogą. Mogą za to popatrzeć na to, jak inni spędzają czas wolny w stylu wolnym.

Donos z dnia 09-04-2009, a dokładniej z godziny 09:02
Kwiecień upływa nam ciepło i wiosennie - zarówno na plaży , jak w lesie, czy też w ogródku. Gdyby ktoś miał ochotę na więcej półwyspowych oznak wiosny, znajdzie je w naszej najnowszej WiosennejFotoGalerii.

Donos z dnia 07-04-2009, a dokładniej z godziny 22:46
Wtorek skończył się jakoś takoś mgliście, ale pozostawił po sobie freestylowe wspomnienie w stylu dowolnym...

Donos z dnia 07-04-2009, a dokładniej z godziny 07:36
Niemal idealnie bezwietrznie i idealnie bezchmurnie - tak zaczyna się wtorek na naszym wąskim pasku piasku przynoszący oprócz ładnych okoliczności przyrody również projekt okładki do filmu szkoleniowego FRONT LOOP dla KAŻDEGO.

Donos z dnia 06-04-2009, a dokładniej z godziny 19:43
Poniedziałek minął nam słonecznie i bardzo ciepło, wieczorem lekko zachmurzyło się i tak chyba pozostanie do wtorkowego przedpołudnia.

Donos z dnia 06-04-2009, a dokładniej z godziny 07:50
Poniedziałek wita nas słonecznie i zapowiada upalny tydzień. No może niemal upalny, ale w końcu mamy początek kwietnia i jak na tę porę roku zapowiadane +16C w środę na Półwyspie to juz prawdziwy upał.

Donos z dnia 05-04-2009, a dokładniej z godziny 21:37
W niedzielę było w miarę ciepło (+11C) i w miarę wietrznie (W 4 BF), czyli zapanowały odpowiednie warunki,żeby zrobić sobie małą przerwę w nauce do matury. Potem rozpogodziło się i tak minął nam ten weekend.

Donos z dnia 04-04-2009, a dokładniej z godziny 20:00
No i mamy pierwszy "nowy wieczorny widoczek"...

Donos z dnia 04-04-2009, a dokładniej z godziny 19:05
Gorrrąco, bezchmurnie i bezwietrznie - prawdziwie letni dzień! Przy okazji tak wspaniałych okoliczności przyrody miło nam poinformować Państwa, że udało się w końcu wymienić webkamerkę i widok z naszego okna urósł do rozmiarów 960x720 pikseli. Jeszcze trwają prace przy polepszeniu jakości obrazu, ale i tak już chyba widać poprawę.

Donos z dnia 03-04-2009, a dokładniej z godziny 08:16
Rozległy wyż, który od kilku dni kształtuje pogodę w Polsce, przesunie się znad Bałtyku nad Ukrainę. W ten sposób znajdziemy się po tak zwanej ciepłej stronie tego wyżu i z południowego-zachodu napłynie do nas bardzo ciepła i sucha masa powietrza.

Czekaliśmy i czekaliśmy aż się doczekaliśmy! Wczoraj było pięknie, dzisiaj jest pięknie i przez cały weekend będzie pięknie. Prognoza jest prosta - w ten weekend będzie ciepło, słonecznie i niemal bezwietrznie, czyli po prostu wiosennie.

Gdyby nie chłodny jeszcze Bałtyk (około +5C), temperatura powierza osiągnęłaby dziś na naszym wąskim pasku piasku coś w okolicach +17C. Niestety musimy jeszcze z miesiąc poczekać aż woda ogrzeje się powyżej +10C i przestanie nas ziębić. Póki co możemy cieszyć oko budzącą się do życia przyrodą i przygotowywać się do większej aktywności na świeżym powietrzu.

Taki wiosennie-spokojny weekend to doskonała okazja na rozprostowanie kości podczas spaceru po plaży, czy też na przegląd na przykład zakurzonych przez zimę rowerów. Przy okazji rowerów, warto zauważyć, że na Półwyspie Helskim mamy najwyższy w Polsce, jak nie w Europie, a może i na świecie, stosunek długości ścieżek rowerowych do długości dróg publicznych - jest ich dokładnie tyle samo! Natomiast zwolennicy deski z żaglem w ten weekend nie będą mieli okazji popływać (brak wiatru i chyba jednak za zimna jeszcze woda), ale mogą zrobić choćby przegląd linek.

Bez względu jednak na to czy jesteśmy zapalonymi spacerowiczami, ambitnymi rowerzystami czy ekstremalnymi surferami, pamiętajmy że wieczory oraz poranki są jeszcze bardzo chłodne, a kwiecień to plecień - teraz przeplata odrobinę lata, ale jak wiadomo z historii, nie obce mu są wtręty zimowe.

Donos z dnia 02-04-2009, a dokładniej z godziny 10:15
W związku z licznymi pytaniami pragniemy wyjaśnić, że film FRONT LOOP dla KAŻDEGO nie będzie niestety dostępny przed Świętami Wielkanocnymi. Woda i tak jest jeszcze za zimna na pierwsze loopy (teraz +5C/+6C), ale systematycznie ogrzewa się dzięki pięknej i słonecznie-bezwietrznej pogodzie. Na weekend majowy będzie już w miarę ciepła (około +10C) i właśnie wtedy ukaże się nasz film, a dokładnie tuż przed weekendem. Niestety tłoczenie to długotrwały proces, stąd takie terminy. Póki co, możemy zdradzić jak będzie wyglądał sam krążek.

Donos z dnia 02-04-2009, a dokładniej z godziny 07:43
Kwiecień twardo obstaje przy tem, że wczorajszy wiosenny dzień, to nie był żart primaaprilisowy i dlatego dziś od samego rana jest jak być powinno, czyli słonecznie, bezwietrznie i za chwilę ciepło. To co jeszcze parę dni temu wyglądało tak, teraz już wygląda tak i rozwija się jak na drożdżach zarówno w kolorach filetowych, jak i białych. Obok krokusów, rozkwitają żonkile i jest naprawdę ślicznie - w dodatku prognozy nie pozostawiają wątpliwości: będzie jeszcze cieplej, jeszcze słoneczniej i jeszcze wiosennie, żeby nie powiedzieć letnio.

Donos z dnia 01-04-2009, a dokładniej z godziny 07:40
Szast-prast i marzec 2009 za nami. Bywało pogodnie i bywało wietrznie, ale dla donosicielskiej ekipy bywało w marcu przede wszystkim filmowo, gdyż trwały prace nad windsurfingowym filmem szkoleniowym na DVD pod tytułem FRONT LOOP dla KAŻDEGO. To niestety nie wychodziło na zdrowie Donosom, ale jest dobra wiadomość w tej sprawie - film właściwie jest już ukończony i po ostatnich, drobnych poprawkach jeszcze przed Wielkanocą pojedzie do tłoczenia, tak aby na tzw. weekend majowy być już dostępny (i to nie jest żart primaaprilisowy).
W ten sposób siły i środki dotąd poświęcone na sklejanie klipów i nagrywanie głosu będą mogły zostać przerzucone na odcinek donosicielski, co pewnie przełoży się na ilość i jakość codziennych donosów.
Póki co mamy przepiękny, słonecznie-bezwietrznie-rześki poranek i spodziewamy się przepięknego słonecznie-bezwietrznie-ciepłego pierwszego dnia kwietnia oraz przynajmniej kilkunastu po nim następujących ( i to tez nie jest żart primaaprilisowy). I chwilowo to by było na tyle.

Donos z dnia 01-04-2009, a dokładniej z godziny 07:24
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna