Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi PROMOCJA 3xDVD w 1 paczce! Oszczędzasz 39 złotych!

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 31-05-2009, a dokładniej z godziny 08:33
W odróżnieniu od reszty kraju sobota minęła nam słonecznie i wietrznie. Jedynie wieczorem na wschodzie zachmurzyło się, później pokazało się coś na kształt tęczy, a potem spadło dosłownie kilka kropel i teraz już nie ma po całej akcji ani śladu.

Donos z dnia 29-05-2009, a dokładniej z godziny 08:13
  Polska znajduje się pod wpływem nie dość że układu, to jeszcze niskiego ciśnienia z centrum nad Rumunią. Jedynie na północno-zachodnich krańcach Polski pogodę kształtować będzie rozległy wyż znad Danii. Z północnego wschodu do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Tradycyjny poranny piątkowy rzut oka za okno i już wiadomo, że dziś będzie słonecznie i wietrznie (NNE 5 Bf), choć niezbyt ciepło (+14C). Jutro też słonecznie i wietrznie (NE 5 Bf), ale cieplej (+17C), a pojutrze również słonecznie, ale już nie tak wietrznie (ENE 3-4 Bf) i jeszcze cieplej (+19C). Wynika z tego, że w ten weekend spodziewamy się mniej więcej takich warunków jak tydzień temu, choć z jednym małym, ale ważnym zastrzeżeniem dla windsurferów.

Otóż wiatr będzie wiać, ale musimy pamiętać, że będzie to wiatr z północnego-wschodu. Gdy spojrzymy na mapę naszej okolicy, to łatwo zauważymy że na Półwyspie Helskim wiatr NE jest dla windsurfera zatokowego wiatrem od brzegu (off-shore). Półwysep po prostu zasłania go na zatoce, co powoduje, że wiatr jest na Zatoce nierówny i porywisty oraz że pełnię swej siły uzyskuje dopiero kilkaset metrów od brzegu. Poza tym jest malutki kłopot z powrotem na plażę, czyli z halsowaniem pod słabnący przy brzegu wiatr. Proszę o tym pamiętać i nie wypływać za bardzo w głąb Zatoki. Warto też pamiętać, że wiatry północno-wschodnie na Półwyspie najlepiej sprawdzają się po stronie morskiej. Tam wtedy bywa naprawdę wspaniale.

Patrząc dalej wydaje się, że nadchodzący tydzień najprawdopodobniej przyniesie najpierw dalsze ocieplenie i uspokojenie wiatru, a później lekkie ochłodzenie, troszkę deszczu i wzrost prędkości wiatru, czyli czerwiec już na samym początku godnie zaprezentuje się w każdym z możliwej pogodnej konkurencji.

Donos z dnia 28-05-2009, a dokładniej z godziny 10:50
W dniach 22-24 maja 2009 rozegrany został I etap tegorocznego Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup. Kilka fotek z tego wydarzenia możecie znaleźć w najnowszej KitowejFotoGalerii.

Donos z dnia 28-05-2009, a dokładniej z godziny 08:13
Słonecznie wietrzna środa już za nami teraz czas się zmierzyć z pochmurnym czwartkiem. Dziś znów powieje, ale też popada. Przez taką zmienną wietrznie-słoneczno-deszczową pogodę nie dość, że trzeba niemal codziennie pływać, to jeszcze trzeba prawie co drugi dzień kosić trawę, bo rośnie w tych ciepło-słoneczno-wilgotnych warunkach jak na drożdżach.

Donos z dnia 27-05-2009, a dokładniej z godziny 16:14
Zgodnie ze scenariuszem nadal wieje, ale już nie pada lecz świeci.

Donos z dnia 27-05-2009, a dokładniej z godziny 08:31
Pochmurno, wietrznie i deszczowo, ale podobno po południu będzie słonecznie i wietrznie, więc tego się trzymamy.

Donos z dnia 26-05-2009, a dokładniej z godziny 08:40
Dziś słonecznie i upalnie (do +24C!). Jutro podobno ma zagrzmieć i popadać, więc póki co cieszmy się piekną pogodą, a kto nie może niech chociaż popatrzy na właśnie przesłane nam przez Pana Jana Popłońskiego jego własne fotografie Jastarni i Juraty .

Donos z dnia 25-05-2009, a dokładniej z godziny 07:39
Słonecznie-wietrzny weekend już na dobre za nami, a przed nami słonecznie-ciepły poniedziałek (do +19C), a zanim słonecznie upalny wtorek (do +24C), który ma szansę poprzedzić środową burzę. Początek chyba całkiem niezły...

Donos z dnia 23-05-2009, a dokładniej z godziny 20:49
To dopiero był dzień: bardzo słonecznie, bardzo wietrznie i bardzo majowo, czyli po prostu ślicznie. Był windsurfing, był kitesurfing, była jazda bez trzymanki, było plażowanie i były puste plaże. Ale to już było, bo właśnie się skończyło, jednak nie ma co się martwić, bo pozostały wspomnienia, czyli fotki w naszej najnowszej Wiecz(trz)nieSłonecznejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 23-05-2009, a dokładniej z godziny 09:05
Wiater wieje, słońce świeci - cieszą się nie tylko dzieci...

Donos z dnia 22-05-2009, a dokładniej z godziny 12:35
Słonecznie-wietrzny dzień trwa w najlepsze: jedni się wygrzewają na słoneczku, drudzy pracują, inni zaś właśnie się rozpakowują i cieszą się wiatrem.

Donos z dnia 22-05-2009, a dokładniej z godziny 08:43
  Polska znajduje się pod wpływem idącego na wschód niżu z systemem okludujących frontów atmosferycznych z centrum nad Bałtykiem. I to właśnie ten front przyniósł nam pierwszą na Półwyspie w tym roku burzę z piorunami, ale teraz już po wszystkim i znów cieszymy się bezchmurnym niebem, rozkwitającymi stokrotkami i... zachodnim wiatrem o sile 4 Bf, który bardzo cieszy windsurferów, którzy z rollboarda w końcu będą mogli przesiąść się na prawdziwą deskę.
I właśnie takie słoneczne i wietrzne (dobre 4 Bf) warunki będą panować przez cały weekend. Oczywiście słońca i wiatru może być czasem mniej, a czasem więcej, ale średnia wyjdzie bardzo przyzwoicie. Jeśli popada to tylko w sobotę i tylko przelotnie. Naprawdę zapowiada się ładny weekend, który zadowoli i tych od słonka, i tych od wiatru, i tych od spokoju, bo tłoku na razie się jeszcze nie spodziewamy.

Natomiast nadchodzący tydzień najprawdopodobniej przyniesie dalsze ocieplenie i wiatr. Zapowiada się tydzień prawdziwie hawajski, choć oczywiście w chłodniejszym wydaniu polskim.

Donos z dnia 21-05-2009, a dokładniej z godziny 17:15
Ogłoszenia parafialne:

W dniach 28-31 maja rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Kite Course Racing pod patronatem KPWT.
Termin: 28-31 maja 2009
Miejsce: Baza EASY-kitecenter, Półwysep Helski, kemping Chałupy 6
Organizatorzy: EASY-kiteboarding, F2 Profi Gliwice i XKA - Xtreme Kite Academy.
Kategorie:Junior,Senior, Masters, Kobiety
Fundatorzy nagród: EASY-kiteboarding, F2 Profi, windandsnow.pl, Dakine, ellare.pl
Patroni medialni: EX-sports.info, Sieplywa.pl, Augustyna.pl
Testy i prezentacje sprzętu 2009: Zapraszamy wszystkich w sobotę na prezentację oraz testy sprzętu 2009 takich marek jak: Gaastra, Nobile, North Kiteboarding.

Donos z dnia 21-05-2009, a dokładniej z godziny 07:58
Główki maku to bardzo wdzięczny temat fotografii, również jeśli chodzi o dzisiejszą poranną rosę. Do tego dochodzi pogodny poranny widoczek i już można być niemal pewnym ładnego czwartku. Jest tylko jeden szkopuł - wieczorem i w nocy spodziewamy się naprawdę poważnej burzy, a co najmniej bardzo intensywnego deszczu.

Donos z dnia 20-05-2009, a dokładniej z godziny 19:48
Popadało, popadało i przestało. Znów możemy się cieszyć ciepełkiem, bezchmurnym niebem i pachnącym bzem i tak dotrwać aż do wieczora.

Donos z dnia 20-05-2009, a dokładniej z godziny 13:29
A ciepły majowy deszczyk właśnie nas trochę pokropił...

Donos z dnia 20-05-2009, a dokładniej z godziny 09:22
Noc z czwartku na piątek najprawdopodobniej przyniesie nam pierwszą w tym roku na Półwyspie burzę. Póki co możemy cieszyć się słońcem i bezchmurnym niebem oraz ciepełkiem (w południe do +19C). Poza tym na naszym wąskim pasku piasku panuje niewąski ruch - wszyscy dzielnie przygotowują się do tak zwanego sezonu, który ma być w tym roku niezwykle udany. Ze względu na wysoki kurs Euro (czyli drogie wczasy zagraniczne) i najprawdopodobniej upalne lato w Polsce tym razem ma zostać pobity rekord frekwencji. Już teraz brakuje miejsc w najbardziej obleganych terminach, więc chyba jest coś na rzeczy.

Donos z dnia 19-05-2009, a dokładniej z godziny 11:36
Sytuacja pogodowa wprawdzie sprzyja wegetacji półwyspowych roślinek, ale nie bardzo sprzyja windsurferom. Po prostu wiatr ostatnio nie wieje i już, więc żeby napisać coś niecoś "w tym temacie" (i zarazem, a może przede wszystkim nieco się pochwalić) podsyłamy kilka zdań z właśnie opublikowanej przez poral SiePlywa.pl recenzji naszego najnowszego filmu FRONT LOOP dla KAŻDEGO.

[...] Nasz filmowy instruktor niestrudzenie prowadzi nas od wstępnej prezentacji manewru przez ćwiczenia na lądzie i wodzie, mające pomóc nam w przełamaniu się do tego pierwszego razu, aż do poszczególnych faz obrotu i lądowania. Przez cały czas towarzyszy nam bardzo sprawna wizualizacja ruchów, działających sił i szereg ujęć w zwolnionym tempie. Całość dopełnia szczegółowy, jednak bardzo przystępny w odbiorze komentarz. Trudno przypuszczać ile osób po obejrzeniu tego filmu wykona omawiany manewr, ale z całą pewnością każdy kto go obejrzy będzie wiedział na czym polega salto na desce i co należy zrobić, aby bezpiecznie zawirować w powietrzu.
Jeśli marzy wam się kręcenie loopów, a nie macie na swoim spocie kogoś z większym doświadczeniem w tym temacie, nawet nie zastanawiajcie się dwa razy. Żaden filmik w necie czy obrazki w gazetach nie zastąpią wam tak solidnego i profesjonalnie opracowanego materiału DVD.


Cała recenzja na tej stronie.

Donos z dnia 19-05-2009, a dokładniej z godziny 08:01
Sytuacja w naszym wąskim, ale pięknym hellskim raju ma się następująco: jest ciepło i wilgotno, wieczorem żaby kumkają, nad ranem bywa mglisto, ale za to ptaszki ładnie śpiewają i wszytko rośnie na potęgę. Taka sytuacja ciepło-wilgotno-wzrostowa przerywana okresami słenecznymi i dla równowagi burzowymi powinna utrzymać się co najmniej do końca tygodnia, jeśli nie miesiąca.

Donos z dnia 18-05-2009, a dokładniej z godziny 08:49
Weekend minął nam zgodnie ze scenariuszem: w piątek było słonecznie i bezchmurnie, w sobotę padało, a w niedzielę się rozpogodziło i tak oto mamy poniedziałek, który jest pogodny i coraz cieplejszy. Przez najbliższe dni możemy spodziewać się na Półwyspie temperatur na poziomie +20C, co jak na połowę maja jest naprawdę bardzo przyzwoitym wynikiem - w końcu jakby nie patrzeć Półwysep to daleka północ naszego pięknego kraju. Będzie więc ciepło, ale wraz z ciepłem mogą pojawić się pierwsze majowe burze.

Donos z dnia 15-05-2009, a dokładniej z godziny 08:22
  Słonecznie bezchmurna aura powoli się kończy - klin wyżu skandynawskiego odsuwa się na północ, a tymczasem Polska zostanie zaatakowana z dwóch stron: chmury związane z niżem znad zachodniej Rosji przykryją w ciągu dnia Suwalszczyznę, a niż znad Niemiec będzie kształtował pogodę w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce. Słoneczna pogoda utrzyma się przez cały dzień jedynie w pasie od Wybrzeża przez Mazowsze po Podlasie.

Wczorajszy wieczór i dzisiejszy poranek nie pozostawiają wątpliwości co do tego, jaki będzie ten piątek w Jastarni. Dziś, tak jak tydzień temu, będzie słonecznie i bezchmurnie, choć już nie tak wietrznie. Windsurferzy w ten weekend mogą ewentualnie spróbować rollboarda, czyli deskorolki przypiętej do żagla. Taki zestaw wymaga o wiele mniej wiatru, a jest równie widowiskowy.

W sobotę niestety zacznie się chmurzyć, a po południu spadnie deszcz. Może to nawet i dobrze, bo nasz pasek piasku nie dość, że jest wąski, to jeszcze ostatnio bardzo suchy i półwyspowym roślinkom chce się pewnie bardzo pić. W niedzielę powoli wróci słoneczko i zrobi się cieplej.
Natomiast nadchodzący tydzień przyniesie pogodę cieplejszą, ale już nie tak jednolicie bezchmurną - od czasu do czasu zachmurzy się, może popadać, ale w dalszym ciągu będzie to tydzień raczej słoneczny niż pochmurny.

Donos z dnia 14-05-2009, a dokładniej z godziny 07:54
W Jastarni nadal bez zmian i bez pośpiechu oraz w tym samym, niczym nie zakłóconym rytmie zmieniamy czerwono-ciemno-niebieskie na zielono-jasno-niebieskie i tym właściwie wypełniamy sobie cały czas. Poza tym nadal trwają Zimni Ogrodnicy (a jutro odwiedzi nas ich koleżanka - Zimna Zośka) i Bonifacy do zbyt gorących nie należy (jakieś +8C teraz i +12C w południe), ale jedno jest pewne: Bałtyk ma około +10C i nie pozwala na przymrozki, które zaatakowały dziś duże obszary środkowej i południowo-zachodniej części kraju.

Donos z dnia 13-05-2009, a dokładniej z godziny 08:31
Jest tak jak Serwacy lubi, czyli rześko (+8C), ale słonecznie. Taki typ słonecznej, ale chłodnej pogody utrzyma się do końca tygodnia.

Donos z dnia 12-05-2009, a dokładniej z godziny 08:16
To co było czerwone, teraz jest niebiesko-zielone, czyli był wieczór, a jest ranek i to dość chłodny, bo na termometrze tylko +8C. I nic dziwnego, bowiem trwają właśnie tak zwani "zimni ogrodnicy", czyli jest pogodnie, ale rześko. Okazuje się, że jeżeli czegoś można być pewnym w naszym umiarkowanym klimacie o nieumiarkowanych zmianach pogody, to są to właśnie panowie Pankracy, Serwacy i Bonifacy oraz ich koleżanka "zimna Zośka". Statystyki dowodzą, że co roku w maju przychodzi ochłodzenie. To co wyrabiają Pankracy, Serwacy i Bonifacy, czyli "źli na ogrody chłopacy" naukowo nazywamy wiosenną południkową wymianą mas powietrza. Na szczęście później jest już tylko lato, lato i lato, czyli nie ma tego zimnego, co by na gorące nie wyszło.

Donos z dnia 11-05-2009, a dokładniej z godziny 08:56
W niedzielę popadało i spadło w Jastarni 7 litrów deszczu na 1 metr kwadratowy. To mniej więcej tyle co dobra burza. Co ciekawe te 7 mm to 3 razy więcej deszczu niż spadło u nas przez cały kwiecień. W każdym razie po deszczu nie widać już śladu, a prognoza na najbliższy tydzień nie przewiduje deszczu.

Donos z dnia 10-05-2009, a dokładniej z godziny 10:34
Pada deszczyk, pada, pada sobie równo - raz spadnie na kwiatek, raz spadnie na... listek.

Donos z dnia 09-05-2009, a dokładniej z godziny 20:08
To był dzień jak co dzień w naszym hellskim raju, czyli dla każdego było cos miłego. Zaczęło się od porannej rosy, później był windsurfing, potem wiatr ucichł, więc były spaceru po plaży lub zwiedzanie portu, a na koniec wieczorny widoczek i to by było z grubsza na tyle. Resztę znajdziecie na fotografiach w naszej najnowszej SobotniejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 08-05-2009, a dokładniej z godziny 08:22
Polska jest pod wpływem wyżu znad południowej Europy od zachodu osłabianego przez zatokę niżową. Z południa napływa ciepłe powietrze polarnomorskie.

Tradycyjny poranny rzut oka za okno i okazuje się, że nie jest źle, bo nie dość że ciepło, to jeszcze słonecznie. Jednak tak jak upływający tydzień dostarczył nam wielu wrażeń (od słonecznie plażowej ciszy do pochmurnie deszczowych 9 Beaufortów), tak i ten weekend nie zamierza być monotonny. Dziś na razie możemy cieszyć się bardzo pogodnym porankiem, ale już po południu zachmurzy się i znacznie ociepli. Jutro nad ranem może popadać, ale później powinno być słonecznie, choć nieco chłodniej. Niedziela zapowiada się pochmurnie i deszczowo (a może i burzowo),
za to nadchodzący tydzień powinien przynieść pogodę bardzo słoneczną, choć niezbyt upalną. W ten sposób na naszym wąskim pasku w ciągu paru dni dla każdego znajdzie się coś miłego. Zresztą przecież inaczej być nie może w naszym hellskim raju.

Jednak wielu z nasz zastanawia się nie nad najbliższym weekendem, ale patrzy dalej i pyta: jakie będzie nadchodzące lato? Otóż tak naprawdę tego na 100% nikt nie wie, ale można pobawić się w zgadywanki.
Jak wiadomo mieliśmy bardzo suchy kwiecień, a teraz mamy jak na razie mokry maj.
Przysłowie mówi: Suchy kwiecień, mokry maj - będzie żyto niczym gaj.
Wynika z tego, że możemy spodziewać się co najmniej upalnego lipca (wtedy są żniwa), ale jak będzie naprawdę, to dopiero przekonamy się w... lipcu.

Donos z dnia 07-05-2009, a dokładniej z godziny 08:54
Po wietrznie deszczowej środzie nastał nam nieco mniej wietrzny, ale za to słoneczny czwartek, po którym spodziewamy się cieplutkiego (na poziomie +18C) piątku.

Donos z dnia 06-05-2009, a dokładniej z godziny 19:06
Po niemal 6 tygodniach bez prawie ani jednej chmurki na niebie w końcu pojawiły się na Półwyspie i chmury, i deszcz, i wiatr. I nie był to zwyczajny wiatr, ale wiatr w porywach dochodzący do 9 stopni w skali Beauforta. Jak taki wiatr wygląda w akcji można zobaczyć w w naszej najnowszej SilnoWiatrowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 06-05-2009, a dokładniej z godziny 07:44
Środa przynosi pełne zachmurzenie i zapowiada po południu wiatr i deszcz. To na pewno się przyda spragnionym wody roślinkom i bezrobotnym ostatnio windsurferom. Jutro już powinno się wypogodzić, a pod koniec tygodnia znacząco ociepli się i chyba czekają nasz pierwsze w tym roku na Półwyspie majowe burze.

Donos z dnia 05-05-2009, a dokładniej z godziny 05:37
Wtorkowa, poranna rzeczywistość jest bezchmurna, ale z czasem zachmurzy się, a nawet pokropi, co naprawdę przyda się naszym roślinkom podeschłym przez cały bezdeszczowy kwiecień. Oprócz roślinek skorzystają też windsurferzy, bo powinno wiać z południowego zachodu z siłą 4 Bf.

Donos z dnia 04-05-2009, a dokładniej z godziny 08:17
W tym roku z pewnością sprawdziła się reguła: im krótszy "długi" weekend, tym lepsza pogoda. Ciekawe czy inne tego typu reguły i przesądy sprawdzą w czasie matur. Jak by nie było, wszystkim tegorocznym maturzystom (nie ma co ukrywać, że ze wskazaniem na tego jednego) życzymy wszystkiego najlepszego!

Donos z dnia 04-05-2009, a dokładniej z godziny 08:16
W tym roku z pewnością sprawdziła się reguła: im krótszy "długi" weekend, tym lepsza pogoda. Ciekawe czy inne tego typu reguły i przesądy sprawdzą w czasie matur. Jak by nie było, wszystkim tegorocznym maturzystom (nie ma co ukrywać, że ze wskazanie na tego jednego) życzymy wszystkiego najlepszego!

Donos z dnia 03-05-2009, a dokładniej z godziny 20:50
Szast-prast i nie wiadomo jak, i nie wiadomo kiedy długi (choć krótki, ale bardzo słoneczny) weekend majowy już prawie za nami.

Donos z dnia 03-05-2009, a dokładniej z godziny 14:19
Żar się z bezchmurnego nieba leje, ciało przy ciele brązowieje...

Donos z dnia 02-05-2009, a dokładniej z godziny 20:12
Jest bardzo słonecznie, bardzo bezchmurnie, bardzo spokojnie, bardzo majowo i bardzo wiosennie - i tak właśnie sennie-wiosennie mija nam długi weekend majowy w Jastarni.

Donos z dnia 01-05-2009, a dokładniej z godziny 09:17
Pierwszy dzień maja - kiedyś czas szturmówek, pochodów i pytań: Co Ty zrobiłeś dla kraju?
A dziś... a dziś jest ciepło i słonecznie...

Donos z dnia 01-05-2009, a dokładniej z godziny 07:51
Rozległy wyżz centrum nad Morzem Bałtyckim zapewni nam w całym kraju piękną, słoneczną pogodę. Niewielkie zachmurzenie pojawić się może jedynie na południu kraju. Mimo bezchmurnego nieba temperatury będą nieco niższe gdyż z północnego wschodu zaczną do nas napływać chłodniejsze masy powietrza pochodzenia arktycznego.

Piąty tydzień i na naszym wąskim pasku piasku nadal bez zmian: tak jak trzy tygodnie temu i tak jak dwa tygodnie temu, tak i ten weekend pogodę można opisać krótko oraz prosto: jest i będzie bardzo słonecznie, ciepło i sucho. Taką pogodę mamy już 5 tydzień, więc kwiecień 2009 będzie chyba długo dzierżył palmę najsuchszego miesiąca - w tym roku zanotowaliśmy w Jastarni ledwo 2 mm deszczu, co w zestawieniu ze średnią wieloroczną wynoszącą około 40 mm chyba nie wymaga dalszego komentarza. Pierwszy raz od wielu lat majowi weekendowicze zastaną Jastarnię w pełni zazielenioną - w tym roku półwyspowa wiosna jest co najmniej jakieś 2 tygodnie do przodu w stosunku do harmonogramu.

A wszystko to przez słoneczne i suche wyże skandynawskie, które panowały i do końca weekendu będą nam nadal miłościwie panować. Taka pogoda oczywiście cieszy wszelkiej maści i natury spacerowiczów, plażowiczów, rowerzystów oraz miłośników świętego spokoju, ale nie są nią zachwyceniu rolnicy i windsurferzy.
Tych pierwszych na szczęście na Półwyspie nie mamy, ale za to tych drugich mamy pod dostatkiem i ich narzekania na notoryczny brak wiatru. Jedynie w ostatni poniedziałek coś tam konkretniej powiało, ale to był tylko wyjątek potwierdzający bezwietrzną kwietniową regułę. Podobnie będzie w ten weekend, choć nominalnie wiatr osiągnie siłę około 4 Bf dziś i jutro, ale będzie to wiatr północno-wschodni, czyli na Zatoce ten wiatr będzie bardzo skutecznie zasłonięty przez Półwysep i dlatego nie przyniesie zbyt wiele radości windsurferom. No ale za to będzie się można opalać, a dla fanatyków pozostaje jeszcze wideo, czyli na przykład FRONT LOOP dla KAŻDEGO.

Dopiero po weekendzie wróci do nas cyrkulacja zachodnia, czyli chmury i wiatr oraz naprawdę bardzo potrzebny roślinkom deszcz. Póki co przed nami cztery niezwykle słoneczne dni weekendu majowego i nie pozostaje nic innego jak tylko się nimi cieszyć. Tym samym reguła mówiąca o tym, że im krótszy długi weekend, tym pogoda ładniejsza została niniejszym raz jeszcze potwierdzona.

Donos z dnia 01-05-2009, a dokładniej z godziny 07:47
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna