Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 31-08-2009, a dokładniej z godziny 08:19
Ostatni dzień sierpnia i ostatni dzień wakacji zapowiada się niezwykle pięknie, słonecznie, spokojnie i pogodnie, zupełnie jak zdjęcia w najnowszej FotoGalerii Pana Jarka Waprzko z Łodzi. Zapraszamy! Naprawdę warto!

Donos z dnia 30-08-2009, a dokładniej z godziny 06:52
Sobotni wieczór należał do miłośników ładnych widoczków, a niedzielny poranek należy do miłośników windsurfingu.

Donos z dnia 28-08-2009, a dokładniej z godziny 11:49
Z cyklu znalezione w sieci: takie małe a propos (czy jak to się teraz mówi/pisze BTW) odnośnie tego, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim na wakacjach dogodził. Szczegóły tutaj.

Donos z dnia 28-08-2009, a dokładniej z godziny 07:49
Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Białorusi. Jedynie na północnym zachodzie wywiera swój wpływ płytka zatoka niżu znad Morza Północnego. Gorąco - z południowego zachodu napływa do nas ciepłe powietrze zwrotnikowe, stąd wysokie temperatury, czyli pięknie i słonecznie, a tu znienacka nadszedł ten ostatni weekend letnich wakacji roku pańskiego 2009. Jedni cieszą się, inni smucą, a wszystko to w rytm upalnie słonecznego piątku, ciepłej i nieco mniej słonecznej soboty oraz wietrznie słonecznej niedzieli. Na pogodę nie można więc będzie narzekać i z tego powodu trudniej będzie wyjeżdżać z Półwyspu Helskiego.
A do niedzieli wyjadą niemal wszyscy, bo ten weekend stoi przede wszystkim pod znakiem wielkiej EWAKUACJI z WAKACJI elementu napływowego,
czyli P.T. Wczasowiczów, którzy w niedzielę po południu podejmą ostatnią, heroiczną próbę zakorkowania naszej półwyspowej drogi. To bardzo ciekawy okres - ten kto przespaceruje się w poniedziałek po ulicach Jastarni, może dostać szoku poznawczego, gdyż nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że jeszcze w niedzielę pełną piersią tętniące życiem miasto, już w poniedziałek zmieniło się w spokojne miasteczko i takie właśnie pozostanie przez najbliższe 9 miesięcy.

A jakie były wakacje? No cóż... dla każdego pewnie inne (zależy kiedy, gdzie i jak trafił), ale generalnie rzecz biorąc w tym roku pod względem plażowym chyba najlepiej spisał nam się sierpień, pod względem wiatrowym czerwiec, a lipiec zafundował nam koktajl z dni plażowych, dni wietrznych i dni takich sobie...;-)

I tu nasuwa się ciekawa uwaga. Otóż pomimo, że pogoda w lipcu nie do końca była taka, jak być powinna, to jak to się mówi "w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego" wczasowiczów było na Półwyspie jakby więcej, a w każdym razie nie mniej. Wynika z tego, że dobrze jest jeśli świeci słońce i żar się z nieba leje, ale nie jest to warunek konieczny, aby przyjechać tłumnie nad polskie morze. Ludzie być może teraz bardziej niż opalania się potrzebują zmiany miejsca zamieszkania, oderwania się od codziennych obowiązków i problemów oraz odmienienia otaczających ich na co dzień okoliczności przyrody. No cóż... widocznie takie czasy nam nastały, że najcenniejszym towarem jest zwyczajny "święty spokój".

Donos z dnia 27-08-2009, a dokładniej z godziny 06:44
Ani jeden listek nie drga na drzewach, ani jedna chmurka nie przesłania błękitu nieba, a na maskach samochodów poranna rosa - to wszystko znaczy tylko jedno: przed nami kolejny dzień plażowy.

Donos z dnia 26-08-2009, a dokładniej z godziny 20:04
Środa dała nam dosłownie parę kropli deszczu, parę chwil w ślizgu i malowniczy wieczorny widoczek.

Donos z dnia 25-08-2009, a dokładniej z godziny 10:15
Żar z bezchmurnego nieba się leje, a ciało przy ciele powoli brązowieje...

Donos z dnia 24-08-2009, a dokładniej z godziny 22:11
Ciepło, spokojnie i słonecznie - tak minął nam poniedziałek, a na koniec słońce zachodziło, aż wreszcie zaszło, o czym można przekonać się oglądając nasz najnowszy wieczorny filmik. Później jeszcze licznie zgromadzonej publiczności zagrała swoje przeboje Kasia Kowalska i to by było na tyle "w temacie" przedostatni poniedziałek sierpnia 2009r.

Donos z dnia 24-08-2009, a dokładniej z godziny 06:33
W Jastarni jak utrzymywała się, tak utrzymuje się i będzie się utrzymywać piękna, plażowa pogoda, czyli aura bez zmian - wieczorem bezchmurnie, bezwietrznie i ciemno-błękitno-czerwono, a nad ranem też bezchmurnie i bezwietrznie, ale dla odmiany jasno-błękitno-zielono.

Donos z dnia 23-08-2009, a dokładniej z godziny 06:49
W sobotę nad ranem trochę popadało, później zaczęło się rozwiewać, następnie jeszcze bardziej się rozchmurzyło i tak już zostało, i co najważniejsze, przez najbliższe dni zostanie, czyli krótko mówiąc będzie plażowo.

Donos z dnia 21-08-2009, a dokładniej z godziny 07:17
Pogodny wyż, który od kilku dni dawał nam słońce na bezchmurnym niebie powoli odsuwa się nad Rosję, ale dziś nadal będziemy jeszcze pod jego wpływem, choć po południu nad zachodnie krańce Polski przemieści się chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad Morza Norweskiego. Do kraju w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe i suche powietrze z południowego wschodu.

Gorąco - temperatura maksymalna wyniesie od +24C na północy i wschodzie do +32C w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo wschodni i południowy, słaby i umiarkowany , jedynie na zachodzie podczas burz będzie dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne (i wczasowe też) zacznie spadać.

Jeśli nie liczyć wietrznego wtorku, to mijający tydzień z pewnością należał do plażowiczów. Analogicznie można powiedzieć, że jeśli nie liczyć wietrznie pochmurnej soboty, to nadchodzący weekend będzie również należał do PT Plażowiczów, bo scenariusz jest mniej więcej taki: dziś bardzo gorąco i bardzo bezchmurnie, jutro zachmurzy się i powieją północno zachodnie 4 Beauforty, a w niedzielę znów słońce na błękitnym niebie, choć już bez męczącego upału, czyli jak to zwykle w naszym hellskim raju bywa, dla każdego znajdzie się coś miłego.

Patrząc dalej widać, że typowa dla późnego lata spokojna, sucha i słoneczna pogoda utrzyma się przynajmniej do końca sierpnia, który najwyraźniej sprzyja i będzie sprzyjał przede wszystkim plażowiczom. Za wcześnie jeszcze zagadywać jaki będzie wrzesień, choć jednego można być pewnym - będzie spokojniejszy niż lipiec i sierpień, bo już za tydzień AKCJA-EWAKUACJA, czyli zdecydowana większość wczasowiczów opuści nasz wąski pasek piasku i zostaniemy niemal sami na naszym spokojnym, i co tu dużo ukrywać, pięknym końcu świata...;-)

Donos z dnia 20-08-2009, a dokładniej z godziny 07:10
Nihil novi.... wieczorny widoczek zmienił się w poranny, na maskach samochodów osiadła rosa, a na niebie nie ma ani jednej chmurki - wszystko więc się zgadza z letnim kanonem, czyli krótko mówiąc przed nami kolejny typowy dzień plażowy.

Donos z dnia 19-08-2009, a dokładniej z godziny 19:52
Po słonecznym dniu mamy romantyczny wieczorny widoczek, który zapowiada kolejny słonecznie plażowy dzień.

Donos z dnia 18-08-2009, a dokładniej z godziny 19:58
Po dzisiejszym pływaniu niektórzy ze zdziwieniem stwierdzili, że ręce zrobiły się jakby dłuższe. Spieszymy donieść, że to objaw typowy i jak najbardziej prawidłowy, więc nie ma co się martwić, tylko spojrzeć jeszcze przez okno i już można paść bez czucia. Czucie wróci jutro i wtedy dopiero okaże się, że boli to i tamto, a jeszcze co innego jest stłuczone itp. itd. Na szczęście tak się akurat dobrze składa, że od jutra pogoda zmieni się na typowo plażową, więc będzie czas wygoić rany, a potem... a potem znów może zawieje...

Donos z dnia 18-08-2009, a dokładniej z godziny 14:01
Kołysze nas zachodni wiatr z siłą 6-7 Beaufortów, świeci słońce, w powietrzu i wodzie jest +19C, czyli jest miło, a nawet bardzo miło, a właściwie to po prostu Polsko-Hawajsko!

Donos z dnia 18-08-2009, a dokładniej z godziny 06:14
Już nie trzeba kontemplować ani wieczornego widoczku , ani porannego widoczku, żeby wiedzieć, że wiatr wieje i będzie wiał mocniej oraz że słońce świeci i będzie świeciło mocniej, co razem da tak zwane polskie hawaje.

Donos z dnia 17-08-2009, a dokładniej z godziny 19:53
Windsurferzy kontemplujący dzisiejszy wieczorny widoczek myślą tylko o jutrzejszej prognozie - podobno będzie wiało!

Donos z dnia 17-08-2009, a dokładniej z godziny 07:09
Scenariusz przedstawia się mniej więcej następująco: dziś od samego rana możemy się opalać (jest bezchmurnie, bezwietrznie i cieplutko). We wtorek nad ranem popada, ale później rozpogodzi się i rozwieje, czyli będzie można popływać, a od środy znów dużo słońca i mało wiatru, czyli plaża.

Donos z dnia 16-08-2009, a dokładniej z godziny 19:46
Jeszcze tylko wieczorny widoczek i... pozostało tylko dwa tygodnie wakacji...;-)

Donos z dnia 16-08-2009, a dokładniej z godziny 06:59
Po nijakiej sobocie (nie za bardzo świeciło, nie wiało i nie padało) przyszedł niedzielny poranek, który nie pozostawia wątpliwości co do reszty dnia: będzie bezchmurnie, słonecznie i gorąco, a ciepły i delikatny południowy wiatr nie będzie przeszkadzał w plażowaniu.

Donos z dnia 14-08-2009, a dokładniej z godziny 13:30
Może nie za dużo słońca, może nie za dużo wiatru, ale zabawa na wodzie i tak jest przednia! Kogo nie ma albo kto nie wierzy, niech sam sprawdzi o co chodzi w naszej najnowszej WindsurfingowejFotoGalerii.

Donos z dnia 14-08-2009, a dokładniej z godziny 07:34
  Męczący nas nas od kilku dni przelotnymi opadami deszczu niż znad Skandynawii wreszcie odsuwa się nad Rosję, a nasz piękny kraj stopniowo dostanie się pod wpływ wyżu znad Francji, który podeśle nam ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu.
Sytuacja przedstawia się więc mniej więcej następująco: poprzedni tydzień należał do plażowiczów, ten należał i należy do windsurferów, a nadchodzący będzie znów należał do plażowiczów. Całkiem przyjemny taki płodozmian, choć pewnie nie wszyscy są zachwyceni, no ale jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
W skrócie w ten weekend będzie więc tak: dziś wieje i będzie wiał zachodni wiatr, zachmurzenie będzie zmienne, a od czasu do czasu może delikatnie i przelotnie pokropić. Jutro wiatr już osłabnie, ale w dalszym ciągu możliwe będą przelotne opady. Natomiast w niedzielę wiatr ucichnie zupełnie, niebo ukarze się w całym swym błękicie, a temperatura wzrośnie do +26C - z pewnością na plaże znów wylegną spragnione słońca tłumy.
W ten sposób mamy więc sytuację, w której dziś nie jest źle, a niedługo będzie jeszcze lepiej. Lepiej będzie też z korkami na drogach, bo to ostatni weekend tzw. szczytu sezonu, co oznacza że już niedługo, bo za 2 tygodnie z groszami Półwysep Helski powoli przestanie być Mekką polskich i nie tylko turystów, a znów stanie się spokojnym wąskim paskiem piasku na końcu drogi nr 216...

Donos z dnia 13-08-2009, a dokładniej z godziny 14:01
A teraz mamy i słońce, i wiatr, czyli hawaje po polsku.

Donos z dnia 13-08-2009, a dokładniej z godziny 10:21
Jako że w miniony weekend w Juracie zostały zakończone tegoroczne zawody o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup polecamy kilka słonecznych fotek z tego wydarzenia w naszej najnowszej KitowejFotoGalerii .

Donos z dnia 13-08-2009, a dokładniej z godziny 07:28
Ten czwartek z pewnością nie będzie dniem plażowym: słońce wprawdzie będzie się pojawiać na na zmianę z przelotnym deszczem, tak że z plażowania dzisiaj nici. To co dzisiaj będzie można robić z powodzeniem i cały dzień, to windsurfing, bo wiało, wieje i będzie wiać z zachodu 4-5 Bf.

Donos z dnia 12-08-2009, a dokładniej z godziny 07:06
Ze słońcem w najbliższych dniach może być różnie, ale wiatru na pewno nie zabraknie.

Donos z dnia 11-08-2009, a dokładniej z godziny 18:16
Zgodnie ze scenariuszem około godziny 12.00 zaczęło padać, około 16.00 przestało, a teraz mam już słońce oraz zapowiadany wiatr, czyli jest polsko-hawajsko!

Donos z dnia 11-08-2009, a dokładniej z godziny 07:11
Wtorek zaczyna się jeszcze bardzo ładnie, ale około południa już niestety tak pogodnie nie będzie, bo nieubłaganie zbliża się do nas strefa deszczu. Za deszczem idzie wiatr, który powinien zafundować windsurferom wietrzną trzydniówkę: od środy do piątku włącznie spodziewamy się zachodniego wiatru o sile 4-6 Bf.

Donos z dnia 10-08-2009, a dokładniej z godziny 09:14
Poniedziałek przywitał nas błękitem nieba i tym samym zapowiedział kolejny dzień plażowy. Jednak widoczne już na niebie cirrusy nie zwiastują niczego dobrego dla plażowiczów na jutro. Wieczorem zachmurzy się, a jutro mocniej zawieje z zachodu i najprawdopodobniej popada - zadowoleni będą windsurferzy i mocno już podeschłe półwyspowe roślinki.

Donos z dnia 09-08-2009, a dokładniej z godziny 08:43
W Jastarnie bez zmian - bezchmurnie, bezwietrznie i gorąco, czyli po prostu kolejny dzień plażowo.

Donos z dnia 08-08-2009, a dokładniej z godziny 07:34
Ani jednej chmurki na niebie, ani pół grama wiatru, ale za to tony słońca - dziś tak jak w ciągu całego tygodnia smażymy się na plaży.

Donos z dnia 07-08-2009, a dokładniej z godziny 16:02
Gorąco, słonecznie, bezchmurnie i bezwietrznie oraz baaardzooo plażowo - tak było, jest i będzie! Nie wierzycie? Popatrzcie więc na zdjęcia w naszej dzisiejszej BardzoPlażowejFotoGalerii!

Donos z dnia 07-08-2009, a dokładniej z godziny 07:16
  Pogodę w Polsce kształtuje wyż znad Skandynawii.
W całym kraju pogodnie z niewielkim zachmurzeniem. Nieco chmur jedynie na krańcach południowo-wschodnich, ale nigdzie nie będzie padać.
W ten sposób prognoza na ten weekend na Półwyspie Helskim jest bardzo prosta: będzie plażowo i już, a konkretniej będziemy mieli każdego dnia bezchmurne niebo, temperaturę około +23C w cieniu i delikatny wiatr z północnego wschodu. Wiatr będzie na tyle słaby, że nawet parawany nie będą konieczne, bo +23C w cieniu oznacza ponad +30C w słońcu, a jeszcze więcej, gdy się leży nieruchomo plackiem na plaży. Będą więc idealne warunki do wylegiwania się na plaży na dowolnie wybranym boku, brzuchu czy plecach i trzaskania się na mahoń lub heban, a czasem również na raka. Windsurferzy i wszelakiej maści inni wielbiciele wiatru mogą liczyć jedynie na popołudniową bryzę, która pozwoli na ślizgi tylko posiadaczom, co większych żagli, a i to nie na pewno. Taki typ pogody oraz równie słonecznie-upalna prognoza na kolejne dni z pewnością przyciągnie jeszcze więcej wczasowiczów na i tak już naprawdę zatłoczony Półwysep, więc jeśli ktoś chciałby płynnie przejechać półwyspową arterią nr 216, powinien wybrać godziny późno-nocne lub wczesno-poranne. W innych porach należy spodziewać korków, a w niedzielę po południu nawet próby pobicia rekordu długości korka na wyjeździe z Półwyspu. Cóż więcej...? Ano nic, chyba tylko tyle, że z korkami czy bez, i tak zapraszamy każdego do naszego hellskiego raju.
Dla wszystkich starczy miejsca...;-)

Donos z dnia 06-08-2009, a dokładniej z godziny 10:15
Rzut oka za okno i wszystko jasne: żar się z nieba leje, a ciało brązowieje

Donos z dnia 05-08-2009, a dokładniej z godziny 21:03
Jak już wiadomo zaszło i natychmiast światem zaczął rządzić łysy, bo dziś jest pełnia, a gdy jest pełnia, to każde marzenie się pełnia...;-)

Donos z dnia 05-08-2009, a dokładniej z godziny 20:38
Jakby na to nie spojrzeć: czy to tak, czy też tak, to kolejny dzień plażowy za nami, a przed nami... tak, tak, kolejny dzień plażowy...

Donos z dnia 04-08-2009, a dokładniej z godziny 07:30
Wyglądając dziś rano przez okno nie da się powiedzieć nic więcej niż to, że jest bezchmurnie, bezwietrznie i ciepło, co zwiastuje kolejny typowo wakacyjny dzień plażowy i nic nie wskazuje, żeby następne dni miały wyglądać inaczej.

Donos z dnia 03-08-2009, a dokładniej z godziny 06:37
Niedziela upłynęła nam bezchmurnie, bezwietrznie i słonecznie, czyli po prostu plażowo. Później był romantyczny zachód słońca i wieczorny koncert w porcie w ramach Dni Węgorza. Teraz mamy już pierwszy poniedziałkowy poranek sierpnia, który zapowiada, a jakże by inaczej, kolejny dzień plażowania. W nocy być może trochę nas pokropi, ale nie zmieni to ogólnej prognozy na ten tydzień - będzie słonecznie, niemal bezwietrznie i plażowo. Windsurferzy mogą liczyć każdego dnia tylko na popołudniową bryzę, która może dać godzinkę lub dwie warunków ślizgowych, ale niestety wcale nie musi.

Donos z dnia 01-08-2009, a dokładniej z godziny 19:54
Przez cału swój pierwszy dzień Pan Sierpień dzielnie grzał i świecił, a na koniec wystarał się o malowniczy wieczorny widoczek.

Donos z dnia 01-08-2009, a dokładniej z godziny 08:27
Sierpień w swym pierwszym porannym widoczku nie pozostawia wątpliwości co do tego, jak będzie wyglądać jego pierwszy dzień - będzie bezchmurnie, słonecznie i bardzo plażowo. Jednocześnie PT Pan Sierpień zapowiada, że podobnie będzie co najmniej do połowy miesiąca.

Donos z dnia 01-08-2009, a dokładniej z godziny 06:20
Szast-prast i nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak, a lipiec 2009 już za nami. W lipcu AD 2009 bywało windsurfingowo, bywali też znamienici goście, ale najważniejsze że bywało plażowo, a nawet bardzo plażowo, bo przecież do tego lipiec jest stworzony. Jednak lipiec już za nami, więc nie będziemy się o nim rozpisywać, a gdyby ktoś miał ochotę na więcej szczegółów o tym jak to w lipcu bywało, znajdzie je na naszej lipcowej stronie.

Donos z dnia 01-08-2009, a dokładniej z godziny 06:13
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna