Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 31-08-2012, a dokładniej z godziny 07:20
Dzisiaj pogodę w Polsce będzie kształtował niż CHRISTINE wraz ze swym frontem chłodnym, który podróżując po naszym pieknym kraju z zachodu na wschód będzie wypierał ciepłe powietrze i zastępował go chłodniejszym z dodatkiem chmur, przelotnego deszczu, a lokalnie i burz. Na szczęście CHRISTINE ściśnięta pomiędzy olbrzymimi wyżami CHRITOPH i BURCKHARD będzie szybko zanikała i w sobotę będzie już przyzwoicie, a w niedzielę pięknie, ciepło i słonecznie. Dziś jednak temperatura wyniesie od +17C stopni na zachodzie do +28C na południowym wschodzie. Wiatr zmienny umiarkowany i słaby. Ciśnienie będzie nieznacznie spadać.

Szast-prast i nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo jak, ale sierpień 2012, a wraz z nim całe wakacje, już za nami. Jedni idą do szkoły, drudzy do pracy, a jeszcze inni na urlop. Jednak każdy z pewnością wystawi temu sierpniowi laurkę, bo naprawdę był wspaniały. Zaczął od upałów i chilloutowych wieczorków by zmienić je w hawaje i znów plażę. Potem sierpień raz jeszcze dosypał wiatru oraz żaru z nieba. Nawet pan Nikodem był zadowolony, a wraz z nim wszyscy inni. Po prostu było jak w niebie.

Niestety, choć jeszcze wczoraj żar z nieba leli, dziś mamy chmury i mżawkę, ale chyba można ten jeden, ostatni dzień temu sierpniowi wybaczyć. Mimo wszystko zasłużył na pochwały, tym bardziej, że pierwszy dzień września 2012 będzie już przyzwoity, a w drugi wybierzemy się na plażę i będziemy mogli na niej pozostać niemal przez cały nadchodzący tydzień.

Jednak tym, co wyróżnia najbardziej ten weekend na Półwyspie od innych, będzie WIELKA EWAKUACJA z WAKACJI P.T. Wczasowiczów, którzy w niedzielę po południu podejmą ostatnią, heroiczną próbę zakorkowania naszej półwyspowej drogi. To bardzo ciekawy okres - ten kto przespaceruje się w poniedziałek po ulicach Jastarni, może dostać szoku poznawczego, gdyż nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że jeszcze w sobotę pełną piersią tętniące życiem miasto, w poniedziałek zacznie się zmieniać w oazę spokoju i takie właśnie pozostanie przez najbliższe 9 miesięcy.

Wrzesień zresztą tradycyjnie rozpoczyna trwający do połowy października najpiękniejszy i najwspanialszy czas na Półwyspie Helskim. Po pierwsze w kieszeni tubylców radośnie brzęka sezonowy utarg, po drugie woda ma około +19C, po trzecie wczasowicze w znakomitej większości wyjechali i prawie nic od stałych mieszkańców wąskiego paska piasku już nie chcą, a po czwarte we wrześniu od lat zdarza się dużo słońca i parę dni naprawdę konkretnego wiatru. Będzie więc słońce, będzie wiatr i nie będzie tłoku, czyli bez żadnych przeszkód będzie można cieszyć się urokami naszego helskiego raju (i to już bez drugiego L, w słowie HEL).

Donos z dnia 30-08-2012, a dokładniej z godziny 06:46
Dziś nadal ćwiczymy standardowy scenariusz plażowy: słońce zaszło, słońce wzeszło, mamy bezchmurnie bezwietrzny poranek, rosa powoli wysycha, a przed nami typowy dzień plażowy.

Donos z dnia 29-08-2012, a dokładniej z godziny 19:34
Jeszcze tylko tradycyjny wieczorny widoczek i ten naprawdę ładny dzień już za nami. A przed nami bardzo podobny i jeszcze cieplejszy dzień plażowy.

Donos z dnia 29-08-2012, a dokładniej z godziny 14:21
Sierpień 2012 nieustannie nas zachwyca - dziś dla odmiany żar się z nieba leje, a ciało przy ciele mahonieje, o czym można się upewnić oglądając zdjęcia i krótki filmik w naszej najnowszej SłonecznejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 29-08-2012, a dokładniej z godziny 07:26
Przepis na idealny dzień plażowy jest znany i stosowany od milionów lat, więc nic dziwnego, że i dzisiaj zaczynamy od porannej rosy, bezwietrznie bezchmurnego i bardzo ciepłego poranka, co w efekcie daje właśnie dzień plażowy. Wypada jeszcze tylko raz powtórzyć: sierpień 2012 jest najzwyczajniej w świecie cudowny!

Donos z dnia 28-08-2012, a dokładniej z godziny 07:13
Poniedziałek był bardzo udany, a wtorek nie chce być gorszy, choć osiągnie to inaczej. Zaczął od porannej rosy i bezwietrznie bezchmurnego poranka, by jeszcze przed południem zamienić się w typowy dzień plażowy.

Donos z dnia 27-08-2012, a dokładniej z godziny 18:28
Co tu dużo pisać... po prostu kolejny piękny dzień i to zarówno wysoko jak i nisko w naszym hellskim raju...
Po prostu żyjemy tu sobie jak w niebie zarówno dosłownie, jak i w przenośni...;-)
Po więcej niebiańskich fotografii zapraszamy do naszej najnowszej NiebiańskiejFotoGalerii. Naprawdę warto!

Donos z dnia 27-08-2012, a dokładniej z godziny 07:54
Gdyby ktoś miał wątpliwości, to uprzejmie informujemy, że słońce świeci, a wiatr NW 4-5 Bf wieje.

Donos z dnia 26-08-2012, a dokładniej z godziny 19:46
Niedziela zgodnie z przewidywaniami nie kandydowała na Miss Sierpnia: były i chmury, i słońce, i deszcz, i po wieczorem trochę wiatru. Teraz już to wszystko niemal za nami, czyli słońce wzięło i zaszło.
A jutro? A jutro chyba znów popływamy!

Donos z dnia 25-08-2012, a dokładniej z godziny 20:07
Sobota nie zachwyciła, ale nie było źle: zaczęło się od chmur, potem spadło parę kropel to tu, to tam, a na koniec zrobiło się cicho i ładnie.

Donos z dnia 24-08-2012, a dokładniej z godziny 07:39
Dzisiaj na pogodę w Polsce będzie niestety wpływał niż ZITA z centrum nad Niemcami, a front atmosferyczny z nim związany będzie wędrował się z południa na północ kraju niosąc chmury oraz wprawdzie przelotne i słabe, ale jednak opady deszczu. Burz można się spodziewać jedynie na południowym-zachodzie za co odpowiada duży gradient temperatury - od +22C na północy do +32C na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie spadać.

Sierpień 2012 po prostu zachwyca. Jest suchy, gorący, słoneczny i czasem wietrzny - dla każdego mamy coś miłego. Ot choćby ostatnie 7 dni: najpierw cieszyli się kajciarze, potem radowali się plażowicze, następnie uśmiechał się Pan Nikodem i zaraził tym uśmiechem wszystkich i tak już zostało. Naprawdę nie można narzekać.

Dzisiaj zaś dzień zaczyna się bardzo ładnie, ale nie bez przyczyny niemieccy synoptycy z Instytutu w Karlsruhe przeanalizowali dane klimatyczne zebrane w Europie na przestrzeni ostatnich 15 lat. Po tej analizie doszli do wniosku, że w trakcie weekendów pogoda pogarsza się. I rzeczywiście. W ten weekend zadba o to wspomniana już ZIuTA , która postanowiła trochę zepsuć tę sierpniową słoneczną sielankę i dziś po południu przyniesie nam na pewno chmury i być może trochę deszczu. W sobotę spodziewamy się dalej zachmurzenia zmiennego, ale bez deszczu. Niedziela zaś planuje i chmury, i słońce, i deszcz, i po południu wiatr, czyli pogodę jak najbardziej zmienną.

Miłośnicy wiatru i wody powinni zwrócić uwagę na poniedziałek i wtorek, bo w ten weekend raczej nie poszaleją. Reszta nadchodzącego tygodnia znów słoneczna, ciepła i bezwietrzna. Poza tym każdego dnia jest spokojniej i ciszej - wszak to ostatni sierpniowy weekend i cała ta letnie szaleństwo nieuchronnie się kończy.

Donos z dnia 23-08-2012, a dokładniej z godziny 18:09
Co tu dużo pisać... mamy po prostu kolejny piękny dzień w naszym hellskim raju, o czym zaświadczą zdjęcia w naszej najnowszej WietrznieRajskiejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 23-08-2012, a dokładniej z godziny 12:37
Coraz więcej słońca, coraz mniej wiatru, ale nadal zabawa jest przednia.

Donos z dnia 22-08-2012, a dokładniej z godziny 20:02
I jeszcze tylko tradycyjny wieczorny widoczek i ten naprawdę piękny dzień już za nami, a jutro powtórka z rozrywki, czyli dużo słońca i wiatru.

Donos z dnia 22-08-2012, a dokładniej z godziny 17:58
Sierpień 2012 jest naprawdę niesamowity. Mamy kolejny dzień na fali, czyli mamy słońce, na bezchmurnym niebie,
jest cieplutko (w wodzie i powietrzu +22C) i wieje wiatr W 6-7 Bf. Po prostu hawaje, o czym można się przekonać osobiście oglądając fotografie w naszej najnowszej HawajskiejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 22-08-2012, a dokładniej z godziny 13:33
Az do tej chwili środa nie zachwycała - wprawdzie nie padało i było gorąco, ale nie świeciło i/lub nie wiało. Jednak dokładnie w tej chwili przeszła na nami tzw. strefa zbieżności wiatru i już zaczęło wiać W 4 Bf, a za chwilę powinno zacząć świecić, czyli za chwilę będą hawaje, które potrwają również jutro.

Donos z dnia 21-08-2012, a dokładniej z godziny 12:36
Sierpień po prostu w tym roku zachwyca. Kolejny piękny dzień! Bohaterem tego wietrznie słonecznego dnia jest Pan NIKODEM, który swym uśmiechem i umiejętnościami okrasza nomen omen Akademię Windsurfingu Pana Nikodema w Jastarni, którą możemy szczerze i uczciwie polecić wszystkim miłośnikom windsurfingu. Więcej zdjęć Pana Nikodema i nie tylko znajdziecie w naszej najnowszej NikodemowejFotoGalerii. Zapraszamy! Naprawdę warto!

Donos z dnia 21-08-2012, a dokładniej z godziny 07:13
I znów bezchmurny poranek, równie poranna rosa i przed nami kolejny dzień plażowy. Dzisiaj jednak jest jest spora szansa na odrobinę ciepłego wiatru dla tych co lubią polatać.

Donos z dnia 20-08-2012, a dokładniej z godziny 20:23
Kolejny miły dzień za nami i kolejne dwa malownicze wieczorne widoczki ocalone od zapomnienia.

Donos z dnia 20-08-2012, a dokładniej z godziny 06:42
Kołowrót zdarzeń nie ustaje - wieczór zmienił się w poranek i przed nami poniedziałek, początek przedostatniego tygodnia wakacji. Pogoda nadal zapowiada się dobrze, ale siłą rzeczy wraz z końcem lata każdego dnia będzie powolutku robiło się spokojniej i mniej tłocznie, a możne nawet i piękniej.

Donos z dnia 19-08-2012, a dokładniej z godziny 19:48
I żeby tradycji stało się zadość to mamy jeszcze tradycyjny wieczorny widoczek zarówno z bliska, jak i z daleka i kolejny piękny dzień na naszym wąskim pasku piasku zwanym Półwyspem Helskim możemy uznać za prawie zaliczony. Prawie, bo oczywiście dla wielu pozostaje jeszcze mały koreczek, a potem kilka lub kilkaset kilometrów...

Donos z dnia 19-08-2012, a dokładniej z godziny 12:33
Żar się z nieba leje, ciało przy ciele mahonieje, o czym można się przekonać oglądając fotografie i krótki filmik w naszej najnowszej ŻaroOdpornejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 19-08-2012, a dokładniej z godziny 07:52
Rzeczywistość niedzielnego poranka jest bardzo błękitna, czyli jest bardzo słonecznie, bardzo bezwietrznie, bardzo gorąco i za chwilę bardzo plażowo i upalnie, bo dziś dobijemy do +30C.

Donos z dnia 18-08-2012, a dokładniej z godziny 06:16
Dziś trenujemy scenariusz standardowy: słońce zaszło, słońce wzeszło, mamy bezchmurnie bezwietrzny poranek, rosa powoli wysycha, a przed nami typowy dzień plażowy.

Donos z dnia 17-08-2012, a dokładniej z godziny 20:01
Jeszcze tylko tradycyjny wieczorny widoczek zarówno z bliska, jak i z daleka i kolejny piękny dzień na naszym wąskim pasku piasku zwanym Półwyspem Helskim możemy uznać za zaliczony.

Donos z dnia 17-08-2012, a dokładniej z godziny 17:28
Nie samym kitesurfingiem człowiek żyje. Dużo słońca i wysoka temperatura sprawiły, że plaże się zapełniły, zrobiły się kolorowe, a potem tłoczne i na koniec bardzo tłoczne...

Donos z dnia 17-08-2012, a dokładniej z godziny 14:44
W dniu 17 sierpnia 2012 w Jastarni rozpoczął się finał ogólnopolskich zawodów Ford Kite Cup 2012, gdzie czołówka polskich zawodników toczy ostateczną walkę o mistrzostwo Polski. Pogoda dopisała, czujni obserwatorzy też,
a prym wiedli Błażej Ożóg oraz Tomasz Janiak nieustępliwie walcząc w każdym biegu.
Gościem honorowym była brązowa olimpijka Zosia Klepacka, a nad wszystkim czuwali ratownicy, czyli było miło i bezpiecznie, o czym najlepiej przekonać się samemu oglądając zdjęcia w naszej najnowszej KiteRacingowejFotoGalerii. Zapraszamy! Naprawdę warto!

Donos z dnia 17-08-2012, a dokładniej z godziny 06:56
W piątek pogodę w Polsce będzie kształtował wyż ACHIM znad Niemiec i tylko początkowo zaznaczy się jeszcze zanikający front związany z niżem XENJA znad Atlantyku, co oznacza, że ranek będzie jeszcze przeważnie pochmurny, ale później rozpogodzi się i wszędzie będzie plażowo. Temperatura wyrównana od +21C do +24C. Wiatr z północnego zachodu, słaby. Ciśnienie będzie rosło.

Tak jak w poprzedni weekend, tak i w ten będzie gorąco i plażowo. I to każdego dnia bardziej, czyli tegoroczny sierpień nie spuszcza z tonu nic a nic: w piątek po śniadaniu pokaże się słońce i będzie nas ogrzewać przez resztę dnia i weekendu aż dojdzie w niedzielę do +27C. Do tego brak wiatru i mamy idealne warunki do biosyntezy melaniny w naskórku, czyli trzaskania się na mahoń lub po prostu opalania się. Dalej też będzie przyzwoicie, czyli w pogodzie OK, można pomyśleć o czymś innym. Ot choćby o imionach...

Wiele osób pyta skąd się biorą wszystkie te ACHIMy i inne XENJE?
Otóż nazwy wyżów i niżów europejskich nadaje Instytut Meteorologii w Berlinie, a dokładniej pilnuje tylko porządku alfabetycznego, bo nadać nazwę może każdy, kto wyśle podanie i zapłaci 299 Euro za imie wyżu lub 199 Euro za imię niżu. Wyże mają imiona żeńskie, niże męskie. Pierwszy niż/wyż w danym roku ma imię zaczynające się na literę A, a kolejne zgodnie z alfabetem aż do Z. Potem znów zaczynamy od A i tak do końca roku. W tym roku lista imion wyżów i ich sponsorów wygląda tak, a niżów tak.

Podobnie, choć już bez możliwości "zaadoptowania" wygląda sprawa z imionami huraganów atlantyckich. Sztormy na Atlantyku Północnym są nazwane przez National Hurricane Center z USA imionami ze stałych i ustalonych sześciu list. Listy te używają imion obu płci, są ułożone w porządku alfabetycznym i zmieniają się cyklicznie co sześć lat. Ich wykaz można znaleźć na przykład tutaj. Bardzo podobnie ma się sprawa dla innych Pacyfiku i innych oceanów. Zmieniają się tylko listy imion i odpowiedzialne za nie instytucje.

Donos z dnia 16-08-2012, a dokładniej z godziny 20:15
Ah, te wieczorne widoczki: raz jest tak, a raz tak, a raz jeszcze inaczej, ale zawsze ładnie...

Donos z dnia 16-08-2012, a dokładniej z godziny 12:24
Środę najlepiej pominąć milczeniem, bo ani wiało, ani świeciło, tyle że nie padało. Na szczęście czwartek przyniósł słońce i zrobiło się plażowo. W dodatku z czasem i słońca, i kresek na termometrze ma być więcej, czyli jest dobrze, a będzie lepiej. Tylko ci od wiatru będą zawiedzeni...

Donos z dnia 14-08-2012, a dokładniej z godziny 18:26
Z cyklu "ogłoszenia parafialne"
Uprzejmie donoszę, że w czwartek (09.08.2012) znalazłem na wysokosci Jastarnia / Jurata deskę kitesurfingową (dryfowała jakieś 500 metrów od brzegu z zachodu na wschód - wiatr zachodni) - przypłynęła prawdopodobnie z Jastarni, Kuźnicy, Chałup lub kto wie, czy nie z Pucka. Żadne z tutejszych ogłoszeń o zagubionym sprzęcie nie odpowiadają opisowi deski.
Właściciela proszę o kontakt z opisem zagubionego sprzętu.
Z windsurfingowymi pozdrowieniami.
Płaczuś - placzus@gmail.com

Donos z dnia 14-08-2012, a dokładniej z godziny 06:43
Wczoraj było naprawdę ładnie i ładnie się skończyło, ale dziś na błękit nieba niestety nie ma co liczyć. Chmury są wysokie (nie będzie padać), ale są i utrzymają się przez cały dzień. Wieje dość silny wiatr, ale musimy pamiętać, że to wiatr z północnego-wschodu.

Gdy spojrzymy na mapę naszej okolicy, to łatwo zauważymy że na Półwyspie Helskim wiatr NE jest dla windsurfera zatokowego wiatrem od brzegu (off-shore). Półwysep po prostu zasłania go na zatoce, co powoduje, że wiatr jest na Zatoce nierówny i porywisty oraz że pełnię swej siły uzyskuje dopiero kilkaset metrów od brzegu.

Poza tym jest malutki kłopot z powrotem na plażę, czyli z halsowaniem pod słabnący przy brzegu wiatr. Proszę o tym pamiętać i nie wypływać za bardzo w głąb Zatoki. Warto też pamiętać, że wiatry północno-wschodnie na Półwyspie najlepiej sprawdzają się po stronie morskiej. Tam wtedy bywa naprawdę wspaniale.
A jeśli nie pływamy, to może by tak wskoczyć na rower...

Donos z dnia 13-08-2012, a dokładniej z godziny 07:55
Gdy najpierw mamy taki wieczór, a potem mamy taki poranek okraszony do smaku równie poranną rosą na różnych kwiatkach i innych listkach, to nie można mieć żadnych wątpliwości, że przed nami kolejny dzień plażowy. A jaki poniedziałek, taki cały tydzień...

Donos z dnia 12-08-2012, a dokładniej z godziny 20:15
Jeszcze tylko tradycyjny wieczorny widoczek zarówno z bliska, jak i z daleka i kolejny słoneczny dzień na naszym wąskim pasku piasku zwanym Półwyspem Helskim możemy uznać za zaliczony.

Donos z dnia 12-08-2012, a dokładniej z godziny 18:03
Niedzielne leniwe popołudnie w Jastarni - słońce świeci i grzeje, winne grona dojrzewają, a kwitnące georginie oczy cieszą... no raj na hell'u po prostu!

Donos z dnia 12-08-2012, a dokładniej z godziny 13:44
Słonecznie, ciepło i znów plażowo. Więcej fotografii z dziś i krótki filmik miejsko-plażowy znajdziecie w naszej najnowszej SłonecznejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 12-08-2012, a dokładniej z godziny 06:53
Wczoraj słońce zachodziło i zachodziło, aż wreszcie zaszło i nastała noc. Ale nie jakaś tam noc, ale noc z Perseidami! Gwiazdy spadały, a marzenia plażowiczów o dniu plażowym się spełniały, więc nic dziwnego, ze po takiej nocy najpierw była poranna rosa, potem sam poranek i poranne, niemal bezchmurne niebo zapowiadające nic innego jak dzień plażowy właśnie.

Donos z dnia 11-08-2012, a dokładniej z godziny 10:07
Sytuacja rozwija się zgodnie z planem, czyli mamy mniej wiatru, coraz więcej słońca i coraz więcej kresek na termometrze, czyli po prostu robi sie coraz bardziej plażowo.

Donos z dnia 10-08-2012, a dokładniej z godziny 13:43
Jakby komuś było mało, to informujemy, że mamy kolejny wietrzny dzień, a w dodatku regatowy, czyli emocji w boju nie zabrakło o czym można się przekonać oglądając fotografie w naszej najnowszej WietrzniePrzyjemnejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 10-08-2012, a dokładniej z godziny 07:55
Dzisiaj pogodę będzie kształtował wyż ZACHARIAS znad Morza Północnego oraz niż znad Litwy. W dzień przeważać będzie zachmurzenie zmienne z przejaśnieniami i rozpogodzeniami na przemian z okresami zachmurzenia. Wszędzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, a nad morzem dość silny. Ciśnienie bez większych zmian.

Dziś jest dokładnie odwrotnie niż tydzień temu. Otóż teraz mamy niż z "prawej" (w Wilnie), a wyż z "lewej" (w Edynburgu) strony naszego pięknego kraju. Oznacza typową "pompę baryczną" tyle, że odwrotnie skierowaną niż w zeszły weekend. Działa ona w ten sposób, że te dwa obszary baryczne kręcąc się (niż niezgodnie, a wyż zgodnie z wskazówkami zegara) niczym dwa ogromne tryby zasysają nad nasz piękny kraj z północy powietrze polarno morskie. Stąd dziś temperatura bezie o 10C niższa niż tydzień temu. Już nie grozi nam ponad +30C, ale "tylko" ponad +20C.

Pierwsza dekada sierpnia przyniosła nam same miłe niespodzianki. Zaczęło się od upałów dla plażowiczów, a skończyło na polskich hawajach przez trzy dni z rzędu.
A nawet czterech, bo wiatr dopiero dziś się uspokoi. To zdecydowanie wymarzony tydzień dla miłośników wiatru i wody. Kto przegapił, nie naprawdę żałuje.

W każdym razie dziś jeszcze czeka nas nieco wiatru, a jutro i pojutrze dużo słońca, czyli morska opalenizna gwarantowana. Upałów nie będzie, bo wiatr od morza, ale od czego są parawany i grajdoły.

Równie słonecznie, pogodnie i nie-upalnie zapowiada się cały nadchodzący tydzień, czyli ci co planują wykorzystać Święto Wojska Polskiego lub jak kto woli Matki Boskiej Zielnej jako początek lub koniec urlopu nie powinni mieć żadnych wątpliwości.
Tfu, co ja piszę! W ogóle nikt nigdy nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do sensu przyjazdu na nasz rajski pasek piasku. Jeśli nie po morze, wiatr i słońce to może na zakupy, jako że sklep Surf-Connection.pl, rozpoczął właśnie akcję WSZYSTKO ZA PÓŁ CENY!

Donos z dnia 09-08-2012, a dokładniej z godziny 20:14
Kolejny dzień i znów było miło i się wcale nie skończyło, bo jutro znów będzie miło... Przynajmniej tak wynika z prognozy.
Więcej fotek o tym jak było dziś miło znajdziecie w naszej najnowszej Wiecz(trz)niePrzyjemnejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 09-08-2012, a dokładniej z godziny 07:21
I tak jak wczoraj, i jak przedwczoraj, dziś znów mamy bezchmurne niebo i wiatr W 4-5 Bf, czyli zabawę znów można zacząć.

Donos z dnia 08-08-2012, a dokładniej z godziny 15:48
Bardzo słonecznie, bardzo ciepło i bardzo wietrznie. Naprawdę bez przesady można powiedzieć, że jest tak pięknie,
iż każdy jest w siódmym niebie i stamtąd spoziera na ten łez padół samemu uśmiechając się od ucha do ucha, o czym można się upewnić oglądając zdjęcia w naszej najnowszej Wiecz(trz)nieRadosnejFotoGalerii. Zapraszamy! Naprawdę warto!

Donos z dnia 08-08-2012, a dokładniej z godziny 08:52
Jak wiało, tak wieje WSW 4-5 Bf, jak świeciło, tak świeci, a temperatury wody i powietrza to około +21C. Zabawę znów można zacząć.

Donos z dnia 07-08-2012, a dokładniej z godziny 20:45
Jeszcze tylko tradycyjny wieczorny widoczek i już z rękami dłuższymi o kilka centymetrów można uznać ten dzień za zaliczony. teraz siusiu, paciorek i spać, bo jutro powtórka z rozrywki.

Donos z dnia 07-08-2012, a dokładniej z godziny 19:00
Słonecznie, bardzo milutko i bardzo cieplutko oraz przyjemnie wietrznie minął nam ten wieczór, co potwierdzają fotki w naszej najnowszej ChillOutowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 07-08-2012, a dokładniej z godziny 08:28
No to mamy i słońce i wiatr SW 4-5 Bf, czyli zabawę można zacząć.

Donos z dnia 07-08-2012, a dokładniej z godziny 07:30
Wczoraj co miało być, to było, czyli i upał, i plaża, i parno, i duszno, i chmury, i burza. Na koniec słońce zaszło i zrobił się wtorek. Wtorek zaczyna się pochmurnie, ale za około 2 godziny będzie już słońce i będą hawaje, bo wiatr SW 4 Bf już jest.

Donos z dnia 06-08-2012, a dokładniej z godziny 06:58
Scenariusz na najbliższy tydzień wygląda z grubsza tak:
Poniedziałek zmienny, na początek mglisty poranek, później upał i plaża, następnie parno i duszno, a wieczorem burza.
Wtorek, środa i czwartek to spełnienie marzeń wszystkich kite- i windsurferów, czyli dużo słońca, sporo wiatru (W 4-5 Bf) i temperatura wody i powietrza w okolicy +21/+22C. Po prostu marzenie. Polskie Hawaje i Karaiby razem wzięte.
A od piątku na co najmniej weekend wracamy na słonecznie bezwietrzne plaże.

Donos z dnia 05-08-2012, a dokładniej z godziny 16:40
Słonecznie, bezwietrznie, upalnie, a po plaży rajd po mieście.

Donos z dnia 05-08-2012, a dokładniej z godziny 06:03
To będzie naprawdę tłoczna niedziela. Nie dość, że pogoda jak drut, to jeszcze mamy szczyt sezonu, Dni Węgorza i całe mnóstwo ludzi. Ale po kolei: najpierw wstało słońce i mamy pogodny poranek. Do tego dodajemy brak wiatru i poranną rosę, i już wiemy, że kolejny etap to plaża. I na razie na tym poprzestajemy.

Donos z dnia 03-08-2012, a dokładniej z godziny 07:36
Dziś na pogodę największy wpływ będzie miał niż URSULA znad Wysp Brytyjskich (na Olimpiadzie popada), jedynie krańce wschodnie pozostawać będą pod wpływem wyżu znad Rosji. Z biegiem dnia będzie się nad nami przesuwała od zachodu na wschód strefa frontowa z opadami przelotnymi i burzami, stąd dzisiejszą pogodę idealnie opisuje standardowa formułka: Zachmurzenie zmienne, możliwe przelotne opady.

Niż z "lewej" (w Londynie), a wyż z "prawej" (w Moskwie) strony naszego pięknego kraju oznacza typową "pompę baryczną". Działa ona w ten sposób, że te dwa obszary baryczne kręcąc się (niż niezgodnie, a wyz zgodnie z wskazówkami zegara) niczym dwa ogromne tryby zasysają nad nasz piękny kraj z południa bardzo gorące powietrze zwrotnikowe. Stąd dziś temperatura od +23C nad samym morzem, nawet do +33C na na południowym wschodzie.

Pierwsze dni sierpnia są i będą naprawdę przyjemne. Od samego początku wszystko toczy się zgodnie ze starym scenariuszem, czyli dzień w dzień słońce pięknie zachodziło, potem równie ładnie wschodziło i zaczynało wszystko i wszystkich przypalać. Na szczęście woda w Bałtyku jest ciepła i ma +21C, więc nie było żadnego problemu z siup do wody dla ochłody, a wczoraj również całkiem przyzwoicie powiało, więc naprawdę jest dobrze.

W nadchodzący weekend tylko piątek będzie pochmurny i z czasem może być wilgotny. Jednak już sobota, a tym bardziej niedziela to raj plażowicza, czyli dużo słońca, wysoka temperatura i brak wiatru. Uzależnieni od wiatru musza poczekać do wtorku - wtedy w końcu zacznie wiać im w żagle, a plażowiczom w parawany. Na razie jednak musza zająć się cierpliwą kontemplacją wieczorów i/lub poranków, bo wiatru w ten weekend nie będzie.

Co jeszcze? Ano nic więcej oprócz tego, że mamy szczyt sezonu, czyli szczyt tłoku, korków i upałów - ale da się to przeżyć, bo było, nie było w końcu mamy w Jastarni już za sobą doświadczenie jakiś 2,5 tysiąca sezonów, więc jeden sezon więcej nie robi dużej różnicy (badania archeologiczne potwierdzają istnienie w IV w. p.n.e. osady około 1 km na południowy wschód od dzisiejszej Jastarni - odkryto tam dwa cmentarzyska urnowe z wczesnej epoki żelaza 500-400 lat p.n.e.).

Donos z dnia 02-08-2012, a dokładniej z godziny 20:43
No i te wieczorne pływanko.... miodzio!

Donos z dnia 02-08-2012, a dokładniej z godziny 16:20
Słońce świeci, temperatura powietrza +26C, wody +21C, a wiatr SE 4 Bf wieje i jest po prostu hawajsko.

Donos z dnia 02-08-2012, a dokładniej z godziny 13:52
I znów żar z nieba leją, a ciała hebanieją...

Donos z dnia 02-08-2012, a dokładniej z godziny 06:26
Miesiąc się zmienił, ale scenariusz bez zmian, czyli:
# Krok 1, czyli spokojny wieczór
# Krok 2, czyli poranna rosa.
# Krok 3, czyli bezchmurny poranek.
# Krok 4, czyli plaża.
Dziś do wyżej wymienionych elementów scenariusza możemy dodać +26C oraz popołudniowo-wieczorną bryzę, która może przynieść naprawdę dużo radości.

Donos z dnia 01-08-2012, a dokładniej z godziny 20:14
Pozostaje jeszcze tylko ocalić od zapomnienia wieczorny widoczek i pierwszy dzień sierpnia 2012 można uznać za niemal zakończony. Jutro chyba odwiedzi nas Chuck Norris, bo temperatura ma wyraźnie wzrosnąć.

Donos z dnia 01-08-2012, a dokładniej z godziny 12:56
Może to jeszcze nie żar się z nieba leje, ale ciało przy ciele i tak brązowieje...

Donos z dnia 01-08-2012, a dokładniej z godziny 07:55
Sytuacja rozwija się pomyślnie, czyli oprócz błękitnego nieba nic nam więcej nie potrzeba...

Donos z dnia 01-08-2012, a dokładniej z godziny 05:30
Urokliwe lipcowe wieczory już za nami, bo 31 wieczór lipca 2012 minął bezpowrotnie. Teraz mamy pierwszy poranek sierpnia 2012 i sądząc po porannej rosie wydaje się, że nie czeka nas dziś nic innego, jak plaża. Prognoza też to potwierdza, a więc nam nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim miłego plażowania. Miłośnicy wiatru i wody muszą troszkę poczekać. Być może czwartek po południu będzie miał coś im do zaproponowania.

Donos z dnia 01-08-2012, a dokładniej z godziny 04:52
Szast-prast i nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo jak, ale lipiec 2012 już za nami. A bywało w lipcu bardzo ciekawie. Wszystko zaczęło się bardzo plażowo i jeszcze bardziej plażowo. Potem było bardzo malowniczo, a następnie zrobiło się wietrznie i słonecznie, czyli hawajsko lub jeszcze bardziej hawajsko. Później znów były malownicze zachody i najbardziej upalny tydzień tych wakacji.
Jeśli ktoś ma ochotę na więcej zdjęć i historii z lipca 2012 znajdzie je na tej stronie.

Donos z dnia 01-08-2012, a dokładniej z godziny 04:45
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna